:: موج نو :: | توجه! توجه! خطر سقوط!!
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 17 سپتامبر 2014 | کد خبر : 474
 • امیر شعبانی

  توجه! توجه! خطر سقوط!!

  پس از عید و در اردیبهشت شاهد نصب دو عدد تابلو هشدار با نشان علامت مرگ با این مضمون "توجه توجه ،خطر سقوط، عبور از روی پل ممنوع" در دو دهانه پل "آب آسیاب" بودیم؛ تابلوهایی که هیچ نشانی از سازمانی که آنها را نصب کرده نیست!

  pol ab asiab 93.2.26 (2)

  در مهر ماه سال گذشته پس از مشاهده عبور دانش آموزان با ترس از روی پل آب آسیاب به جهت اینکه پل فرسوده گشته و از چند طرف دارای انحنا شده و دارای سطح شیبدار نسبت به رودخانه گشته است!! برآن شدیم که مقاله ای را بنویسیم و خدمت نماینده محترمی که پیش از انتخابات مجلس نهم با حضور در منطقه و قول همه گونه مساعدت جهت ترمیم و یا تعویض را داده بودند یادآوری کرده باشیم. و مقاله ای را با عنوان “فرصتی برای خدمت” به تحریر در آوردیم.

  با اینحال با گذشت بیش از ۲۷ ماه از استقرار مجلس نهم نماینده محترم و یا سایر نمایندگان از منطقه فوق دیدن نکردند در حالی که پیش از آن شاهد بودیم نزدیک های انتخابات تراکم دیدار و گفت و شنود برای شنیدن درد دل های مردم افزایش میافت و احتمالا در آینده هم خواهد یافت! و متاسفانه قول هایی که میدهند به فراموشی سپرده میشود. پس از گذشت ماه ها شاهد این بودیم که شهردار محترم رشت جناب آقای خلیلی بنا به سنتی که ایجاد کردند و هر از گاهی با هیات همراه به محلات مختلف رشت سر میزنند تا با مردم گفتگو کنند و از مشکلات آگاه شوند در ۷ اسفند ۱۳۹۲ هم به مسجد امام جواد (ع) محله کسبخ در بلوار امام خمینی (ره) آمدند و در جریان خرابی پل آب آسیاب که متصل کننده خیابان خوش انس به جاده سنگر میباشد قرار گرفتند؛ لازم به ذکر است که روزانه حداقل ۲ الی ۳ هزار بار از روی آن پل تردد صورت میگیرد. شهردار محترم هم قول مساعد جهت پیگیری موضوع و در قول دیگری اعلام داشتند که پل عابر پیاده با پله های برقی هم در سرخیابان در بلوار امام احداث خواهند کرد.

  پس از عید و در اردیبهشت شاهد نصب دو عدد تابلو هشدار با نشان علامت مرگ با این مضمون “توجه توجه ،خطر سقوط، عبور از روی پل ممنوع” در دو دهانه پل بودیم. تابلوهایی که هیچ نشانی از سازمانی که آنها را نصب کرده نیست و اینکه قبلاً در مقاله فوق‌الذکر پرسیده بودیم که کدام سازمان متولی تعمیر و یا نگهداری این پل است و یا اگرخدای نکرده کسی به داخل رودخانه به سبب فرسوده بودن این پل دست دوم نصب شده سقوط نماید کدام سازمان پاسخگو خواهد بود و یا خود فرد تردد کننده از روی پل به دلیل آنچه بی احتیاطی فرد نامیده خواهد شد محکوم میگردد؟!!

  به راستی هدف از نصب این دو تابلو هشدار عدم تردد از روی پل چیست؟ این افرادی که مجبور هستند از روی پل عبور کنند تکلیفشان چیست؟ آیا هدف فقط سلب مسئولیت عواقب خدای نکرده مشکلات بوجود آمده ناشی از سقوط عابرین به داخل رودخانه است؟ مردم فکر میکردند که با نصب تابلوها بزودی تعویض و یا ترمیم پل آغاز خواهد شد ولی با این حال، با گذشت ۴ ماه هنوز خبری نیست که نیست!

  امیدواریم مسئولان امر این سخن رهبر فرزانه انقلاب را سرلوحه کار خود قرار دهند که در ۲۵ مهرماه سال ۹۱ در دیدار با مسئولان فرموده بودند: ” در خدمتگزاری، به همه مردم نگاه یکسان داشته باشید و تفاوتی میان هیچکس قائل نشوید”.

  با اینحال با توجه به اینکه کمتر از یک ماه به آغاز سال تحصیلی مدارس مانده است، امیدواریم مسئولان هرچه زودتر فکری عاجل برای این پل بنمایند تا خدای نکرده مشکلی پیش نیاید. به رغم همه هشدارها و انذارها، اگر در آینده حادثه ای رخ داد، آنگاه است که دیگر هیچ عذری برای مردم پدیرفته نیست که نیست.

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار