:: موج نو :: | روایتی از حضور “مبلورن” در جشنواره فیلم ونیز
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 6 سپتامبر 2014 | کد خبر : 86
 • گفت و گوی "هافینگتون پست" با "پیمان معادی" پیرامون

  روایتی از حضور “مبلورن” در جشنواره فیلم ونیز

  معادی" و "جاویدی" در مصاحبه با خبرنگار نشریه "هافینگتون پست" از احساس خود نسبت به بازی و ساخت فیلم "ملبورن" و چگونگی همکاری با عوامل آن گفته‌اند.

  فیلم “ملبورن” به کارگردانی “نیما جاویدی” و بازی “پیمان معادی” با استقبال چشمگیری در جشنواره فیلم “ونیز” مواجه شده است. “معادی” و “جاویدی” در مصاحبه با خبرنگار نشریه “هافینگتون پست” از احساس خود نسبت به بازی و ساخت این فیلم و چگونگی همکاری با عوامل آن گفته اند. این فیلم داستان زوجی جوان را روایت می کند که در آستانه سفر ناخواسته درگیر ماجراهایی پیچیده می شوند.
  به گزارش موج نو به نقل از “تدبیر”، خبرنگار روزنامه “هافینگتون پست” با اشاره به فیلم “ملبورن” به مقش آفرینی “پیمان معادی” بازیگر ایرانی می نویسد:”مبلورن” فیلمی صمیمی است. شاید بدان خاطر که سوالات عمیق انسانی را از مخاطب می پرسد. این فیلم مناسب کسانی است که لحظات ناب زندگی از جمله مواقع درام را تشخیص می دهند کسانی که سایه روشن های خاکستری و نه سیاه و سفید زندگی می کنند. من خوش شانیس بودم که توانستم با “نیما جاویدی” و “پیمان معادی” در ونیز مصاحبه کنم.”

  خبرنگار “هافینگتون پست” در ادامه اشاره می کند که “نیما جاویدی” درباره فیلم “ملبورن” می گوید که می خواسته فیلمی را آغاز کند که داستان باشد. داستانی جذاب و رمزآلود که همه چیز را پوشش دهد. کارگردان این فیلم در ادامه به انگیزه ساخت “ملبورن” پرداخته و گفته است:”پنج یا شش سال پیش، ما با گروهی از دوستان به کوه رفته بودیم. در آن جا من با زن و شوهر و یک بچه مواجه شدم. ما به خانه ای رفتیم و من با بچه تنها بودم. او در حال خوابیدن بود پس از یک ساعت صداهایی شنیدم دیدم که کودک بیدار نمی شود نگران شدم چند لحظه بعد به اتاق رفتم و دیدم که کودک از خواب بیدار شده آن احساس نگرانی با من باقی مانده بود.”

   “پیمان معادی” در ادامه این مصاحبه اشاره می کند که نکته جالب توجه فیلم “ملبورن” آن است که او به عنوان بازیگر نقش اصلی با پرسش های اخلاقی مواجه شده است این که از نظر اخلاقی چه چیزی درست و چه چیزی غلط است؟ این که بهترین تصمیم چیست؟ این که برای آینده خود و خانواده یم فرد باید چه تصمیمی را اتخاذ کند؟ او اشاره می کند که پیش از آغاز فیلمبرداری این مسائل را با کارگردان به بحث و تبادل نظر گذاشته است. “معادی” اشاره می کند که مضمون اصلی داستان فیلم ملبورن حول محور “مسئولیت پذیری” است.
  پیمان معادی در ادامه مصاحبه اشاره می کند که خلق شخصیت های داستان برای نویسنده و کارگردان فیلم دشوار بوده و در این باره می گوید:”در طرح داستان موضوع تصمیم گیری کاراکترهای سارا و امیر غیر قابل پیش بینی بودند. ماهیت پیچیده انسان سبب می شد تا در تصمیم گیری در این باره دچار اختلاف نظر و مشکل شویم. این نکته جذاب فیلم بود چرا که تماشاگر در ابتدا با شخصیت مردی مواجه می شود که نرمال است اما در پایان فیلم تصمیمی را اتخاذ می کند که شاید غلط به نظر آید. این وضعیتی است که در زندگی روزمره ما نیز جریان دارد.”

   به گزارش موج نو، پیمان معادی در بخش پایانی این مصاجبه اشاره می کند که “ملبورن” لزوما فیلمی ایرانی یا خاورمیانه ای نیست بلکه موضوع آن می تواند در جوامع غربی نیز روی دهد. “معادی” هم چنین درباره چگونگی پذیرش فیلم نامه ها و نقش در فیلم ها می گوید:”فیلمسازان بزرگی برای بازی در فیلم های شان به من مراجعه کرده اند. زمانی که فیلمنامه “ملبورن” را خواندم دیدم امیر همان شخصیتی است که به دنبال آن هستم. من با نیما دیدار کردم و درباره فیلم با یکدیگر صحبت کردیم اکنون ما به دوستانی خوب برای همدیگر تبدیل شده ایم.

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار