:: موج نو :: | بیشترین فرار نخبگان در دو دولتی صورت گرفت که وزرای علوم آن منکر فرار مغزها بودند
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 9 سپتامبر 2014 | کد خبر : 290
 • روزنامه جمهوری اسلامی:

  بیشترین فرار نخبگان در دو دولتی صورت گرفت که وزرای علوم آن منکر فرار مغزها بودند

  موج نو :: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: یکی از دلایل استیضاح فرجی دانا، مسئله فرار مغزها بود و معلوم نیست پدیده‌ای که حداقل طی دو دهه گذشته از بدترین دغدغه‌های نظام بوده است چه ارتباطی به وزیری داشت که تنها ۹ ماه از حضورش در وزارت علوم می‌گذرد؟! نمایندگان استیضاح‌کننده ظاهرا از یاد برده بودند […]

  موج نو :: روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:
  یکی از دلایل استیضاح فرجی دانا، مسئله فرار مغزها بود و معلوم نیست پدیده‌ای که حداقل طی دو دهه گذشته از بدترین دغدغه‌های نظام بوده است چه ارتباطی به وزیری داشت که تنها ۹ ماه از حضورش در وزارت علوم می‌گذرد؟!

  نمایندگان استیضاح‌کننده ظاهرا از یاد برده بودند که رئیس دولت‌های نهم ودهم و وزراء علوم ایشان فرار مغزها را از اصل انکار می‌‌کردند و حال آنکه بیشترین میزان مهاجرت نخبگان در ۱۰ سال گذشته اتفاق افتاده است و این باز خود یکی از شگفتی‌های دولت آقای احمدی‌نژاد می‌باشد!

   هفته‌نامه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی می‌نویسد: ۹۰ نفر از ۱۲۵ دانش‌آموزی که در سه سال گذشته در المپیادهای جهانی رتبه کسب کرده‌اند، هم اکنون در دانشگاههای آمریکا و کانادا تحصیل می‌کنند. طی ۱۴ سال گذشته ۶۲ درصد از دانش‌آموزان مدال‌آور المپیاد به کشورهای توسعه یافته مهاجرت کرده‌اند که براساس آمار صندوق بین‌المللی پول، این افراد در رشته های فیزیک،  ریاضی، کامپیوتر و شیمی می‌باشند که اکثراً طی این مدت دردانشگاهها و مراکز تحقیقاتی برتر و تاثیرگذار دنیا مثل: هاروارد – استنفورد – کمبریج – تورنتو و… نه تنها تحصیل را به پایان برده‌اند و بلکه بعنوان استاد فعالیت می‌نمایند.

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار