:: موج نو :: | بورسیه‌های غیرقانونی را فله‌ای بررسی نمی‌کنیم
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 13 سپتامبر 2014 | کد خبر : 428
 • عضو کمیته بورسیه وزارت علوم در گفت و گو با ایلنا:

  بورسیه‌های غیرقانونی را فله‌ای بررسی نمی‌کنیم

  اجازه بدهید که فعلا در مورد آمار بورسیه‌ها اعلام نظری نکنیم که آمار متناقض داده نشود/در بررسی پرونده بورسیه‌های دارای تخلف نیز آنچه که در اولویت قرار دارد موارد پیشنهادی وزارت علوم است/ اجازه نخواهیم داد که در این میان حق کسی ضایع شود.

  موج نو :: عضو کمیته بررسی بورسیه‌های غیرقانونی وزارت علوم با تاکید بر حکمفرمایی قوانین در بررسی پرونده‌های بورسیه می‌گوید که این پرونده‌ها قرار نیست به صورت فله‌ای مورد بررسی قرار بگیرد.

  به گزارش سرویس دریافت اخبار موج نو، مهدی دواتگری در گفت‌وگو با ایلنا در ارتباط با آخرین جلسات کمیته بورسیه وزارت علوم گفت: جلسات این کمیته ادامه خواهد داشت و پرونده بورسیه‌هایی که دارای تخلف است یک به یک مورد بررسی قرار می‌گیرد. باید تاکید کنم که در بررسی این پرونده‌ها قوانین و مقررات را مد نظر قرار می‌دهیم. در بررسی پرونده بورسیه‌های دارای تخلف نیز آنچه که در اولویت قرار دارد موارد پیشنهادی وزارت علوم است.

  وی ادامه داد: بررسی پرونده‌ها آغاز شده است اما هنوز به مرحله آخر نرسیده است و باید اجازه داده شود تا بررسی‌ها به یک نقطه آخر برسد.

  نماینده مردم مراغه در مجلس در پاسخ به این سوال که از کجا مشخص شده است که از میان ۳۷۰۰ پرونده بورسیه، ۲۱۰۰ مورد آن ایرادی نداشته است و تنها در ۱۶۰۰ مورد تخلف به وقوع پیوسته است نیز گفت: اجازه بدهید که فعلا در مورد آمار بورسیه‌ها اعلام نظری نکنیم که آمار متناقض داده نشود. باید زمان داد تا کار جلو برود اما من اطمینان می‌دهم که در بررسی پرونده بورسیه‌ها قوانین و مقررات حاکم است. ما بر اساس قوانین سال ۶۴ و آیین‌نامه اجرایی مصوب سال ۶۸ آن و سایر دستور العمل‌ها این پرونده‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  دواتگری با تاکید بر اینکه بنا نیست پرونده بورسیه ها به صورت فله ای بررسی شود، خاطرنشان کرد: اجازه نخواهیم داد که در این میان حق کسی ضایع شود. اما کار سختی در پیش روی کمیته قرار دارد از این رو برای بررسی این پرونده‌ها باید زمان بیشتری اختصاص داد. اما باید منتظر ماند تا اعضا به یک جمع بندی ثابت برسند.

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار