:: موج نو :: | مجلس با رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، دانشگاه را از بلاتکلیفی نجات دهد
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 28 اکتبر 2014 | کد خبر : 575
 • محمدرضا ابراهیمی، فعال دانشجویی:

  مجلس با رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم، دانشگاه را از بلاتکلیفی نجات دهد

  "محمدرضا ابراهیمی"، فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی دکتر روحانی، در آستانه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، به خبرنگار موج نو گفت:«شأن نمایندگی مجلس بالاتر از این است که بخواهد تصمیم و انتخاب رییس جمهور کشور را به سخره بگیرد و معرفی دکتر نیلی را شوخی بپندارد! جای تأسف دارد که برخی از نمایندگان با گذشت یک سال و اندی، هنوز پیام حماسه سیاسی مردم ایران را درک نکرده‌اند و در حالی که با خواست عمومی مردم مقابله می‌کنند، خود را نماینده همان مردم می‌پندارند!».

  محمدرضا ابراهیمیموج نو :: “محمدرضا ابراهیمی”، فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی دکتر روحانی، در آستانه رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، به خبرنگار موج نو گفت: وعده‌های روحانی در انتخابات ۹۲ در حوزه دانشگاه و دانشگاهیان را می‌شود به دو بخش تقسیم کرد؛ وعده‌های صنفی مربوط به ارتقای سطح دانشگاه و وعده‌های مربوط به فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی دانشجویان.

  این فعال دانشجویی افزود: یکی از وعده‌های روحانی ارتباط دانشگاه و بخش تولید است؛ اما ما باید ببینیم که تولید در کشور وجود دارد یا نه یا اصلا دانشگاهیان زمینه مناسب برای این ارتباط را دارند.

  وی گفت: ارتباط نخبه‌های دانشگاهی با دولت و استفاده از این سرمایه انسانی که شامل چهار میلیون دانشجو می‌شود وابسته به تشکیل تشکل‌های تخصصی دانشجویی است که بتوانند با دولت و تولیدکنندگان ارتباط داشته باشند. کاری که دولت می‌توانست بکند تشکیل این تشکل‌ها بود اما به دلیل عدم ثبات مدیریتی در رأس وزارت علوم که ناشی از فشارهای موجود بوده است، متأسفانه اقدامات قابل توجهی در این بخش انجام نشده و امیدواریم تا با رأی اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی علوم، برنامه‌هایدولت تدبیر و امید در بخش دانشگاه و دانشجویان، با شتاب مناسب و قابل قبولی پیگیری شودو دانشگاه از بلاتکلیفی فعلی رهایی یابد.

  عضو ستاد انتخاباتی دکتر روجانی در ادامه گفت: ماهیت دانشگاه نسبت به قبل فرق کرده است. در گذشته دانشگاه بار مالی نداشت و دانشجویی شغل محسوب می‌شد اما اکنون مدرک دانشگاهی برای بعضی طبقات تبدیل به کالای لوکس شده و برای بعضی تحصیل در دانشگاه راهی برای فرار از بیکاری است. این دید باید عوض شود و دوباره دانشگاه جایگاه خود را پیدا کند و به باور من این از وظایف وزیر علوم است تا شأنیت دانشگاه و دانشجو را به جایگاه ارزشمندی که در گذشته داشت بازگرداند.

  ابراهیمی در مورد وعده‌های سیاسی اجتماعی روحانی گفت: بین دانشگاه و جامعه رابطه تنگاتنگ است و جنبش دانشجویی وجدان بیدار جامعه است و بحث‌های مهم جامعه در دانشگاه بحث می‌شود و بالعکس. خوشبختانه ریاست محترم جمهور نیز به خوبی به مسایل دانشگاه و نیازهای نسل جوان و پرسش‌گر ما واقف است و به رغم همه فشارها و کارشکنی‌های مخالفان، پای وعده‌های خود محکم ایستاده است. همچنان که دیدید و دیدیم که در پی استیضاح وزیر دانشمند علوم، پروفسور فرجی دانا، آقای روحانی تأکید کردند که سیاست‌های دولت با تغییر وزیر، دستخوش تغییر نشده و همچنان توسط وزرای بعد پیگیری خواهد شد.

  وی به مواضع برخی از نمایندگان مجلس در مخالفت با معرفی دکتر محمود نیلی محمودآبادی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اشاره کرد و گفت: شأن نمایندگی مجلس بالاتر از این است که بخواهد تصمیم و انتخاب رییس جمهور کشور را به سخره بگیرد و معرفی دکتر نیلی را شوخی بپندارد! جای تأسف دارد که برخی از نمایندگان با گذشت یک سال و اندی، هنوز پیام حماسه سیاسی مردم ایران را درک نکرده‌اند و در حالی که با خواست عمومی مردم مقابله می‌کنند، خود را نماینده همان مردم می‌پندارند!

  این فعال دانشجویی به مشکلات و کاستی‌های موجود اشاره کرد و گفت: جنبش دانشجویی باید قانع شود، نباید ساکت شود. دانشجویان مشکلات دولت را در حوزه سیاسی درک می‌کنند و وظیفه اخلاقی خود می‌دانند تا از دولت حمایت کنند، اما چارچوب خود را نگه می‌دارند و طبق توصیه رهبری معزز انقلاب، جایگاه نقادی خود را حفظ می‌کنند.

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار