:: موج نو :: | همایش بزرگ اصلاح‌طلبان کشور در تهران برگزار شد
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 15 ژانویه 2015 | کد خبر : 678
 • با حضور طیف‌های مختلف اصلاح‌طلبان ایران در کانون توحید تهران

  همایش بزرگ اصلاح‌طلبان کشور در تهران برگزار شد

  عارف: به مجلسی در شأن ملت ایران نیازمندیم

  عارف: برنامه ما در سال آینده پیروزی در انتخابات مجلس است. اگر مشارکت مردم در انتخابات سال آینده مجلس بالای ۵۰ درصد باشد قطعا پیروزی از آن اصلاح‌طلبان خواهد بود / لاری:جریان اصلاح‌طلب جامعه با این همه تبلیغات٬ قابل حذف‌شدن نیست و برغم تبلیغات یک‌طرفه جریان افراطی و اظهار نظرهای مختلف علیه اصلاح طلبان٬ دیدیم اصلاحات حذف‌شدنی نیست

  موج نو :: همایش بزرگ اصلاح‌طلبان سراسر کشور در تهران آغاز به کار کرد.

  به گزارش خبرنگار موج نو از تهران، همایش بزرگ اصلاح‌طلبان با قرائت پیام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رییس دولت سازندگی و سید محمد خاتمی، رییس دولت اصلاحات، در کانون توحید تهران آغاز شد. بر اساس کنداکتور اعلامی برگزارکنندگان همایش، بناست تا علاوه بر محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالواحد موسوی‌لاری، حجت‌الاسلام والسلمین هادی خامنه‌ای، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن رهامی و معصومه ابتکار نیز هر کدام به سخنرانی بپردازند. در ادامه مراسم، احمد حکیمی‌پور، رییس دوره‌ای شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان (جبهه دوم خرداد)، به عنوان میزبان و برگزارکننده این همایش، پشت تریبون قرار گرفت و به ایراد سخن پرداخت.

  حکیمی‌پور: شورای هماهنگی در تلاش است گامی برای وحدت و هماهنگی بیشتر بردارد

  رئیس دوره‌ای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در همایش اصلاح‌طلبان٬ گفت: فعالیت‌های حقوقی اصلاح‌طلبان در چارچوب شورای هماهنگی سامان پیدا می‌کند و این همایش٬ شروعی خوب و امیدوارکننده برای اصلاح‌طلبان است.

  به گزارش ایلنا، احمد حکیمی‌پور در همایش سراسری اصلاح‌طلبان کشور که امروز برگزار شد٬ ضمن خیرمقدم به همه اعضای اصلاح‌طلب گفت: شورای هماهنگی اصلاحات از مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی به دلیل برگزاری اجرایی این همایش و اینکه این همایش را با جدیت و تلاش به نتیجه رساندند٬ تشکر می‌کند.

  وی افزود: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات٬ مجموعه حقوقی ریشه‌داری در نظام جمهوری اسلامی است که از درون بیانات حضرت امام شکل گرفته است.

  حکیمی‌پور با اشاره به تاریخچه این شورا گفت: در گذشته این تشکل به عنوان مجموعه نیروهای خط امام مرسوم بود و بعد از آن در حماسه خرداد سال ۷۶ به عنوان شورای هماهنگی گروه‌های خط امام و ۱۲ سال پیش به عنوان شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به کار خود ادامه داد.

  دبیر کل حزب اراده ملت در ادامه با اشاره به اینکه این مجموعه متشکل از ۱۹ حزب، تشکل، انجمن و مجمع است گفت: همه این تشکل‌ها و انجمن‌ها پروانه فعالیت رسمی خود را از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب دریافت کرده‌اند و همگی تشکل‌های سراسری اصلاح‌طلبان هستند که امروز دور هم جمع شدند.

  وی با اشاره به ۴، ۵ تشکل اصلاح طلب جدید گفت: این گروه‌ها نیز به دنبال دریافت احراز هویت خود در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات هستند.

  وی با بیان اینکه فعالیت‌های حقوقی اصلاح‌طلبان در چارچوب شورای هماهنگی اصلاحات سامان پیدا می‌کند، گفت: این همایش به عنوان شروعی خوب و امیدوارکننده در دوران جدید برای ما محسوب می‌شود که به برکت حماسه دوم خرداد و با حضور پرنشاط مردم شکل گرفته و امید دوباره را به جامعه ما برگردانده است.

  وی افزود: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در تلاش است به همراه دیگر افراد گامی استوار در جهت ایجاد وحدت و هماهنگی بیشتر بردارد.

  احمد حکیمی‌پور اظهار کرد: ما اصلاح طلبان حضور فراگیر مردم در فعالیت‌های سیاسی، تلاش برای حضور همه سلایق و در ‌‌نهایت وحدت و انسجام اصلاح طلبان را مد نظر قرار داریم که امیدواریم به این نتایج برسیم.

  عارف: به مجلسی در شأن ملت ایران نیازمندیم

  معاون اول رئیس دولت اصلاحات تاکید کرد: ما به مجلسی نیاز داریم که سعه صدر داشته باشد. برای همین برنامه ما در سال آینده پیروزی در انتخابات مجلس است. اگر مشارکت مردم در انتخابات سال آینده مجلس بالای ۵۰ درصد باشد قطعا پیروزی از آن اصلاح‌طلبان خواهد بود.

  به گزارش ایلنا، محمدرضا عارف با حضور در همایش سراسری اصلا‌ح طلبان که به همت شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و در کانون توحید در حال برگزاری است، پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر قطر را تبریک گفت که با تشویق حاضران در این همایش روبرو شد.

  وی در خصوص پیام سید‌محمد خاتمی به همایش سراسری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: امیدواریم که در آینده بتوانیم نه تنها از پیام بلکه از حضور رهبر اصلاحات استفاده کنیم.

  عارف با تاکید بر اینکه هدف ما داشتن مجلسی توانا و مقتدر است، گفت: ما نیاز به مجلسی متخصص و کارشناس داریم که منافع ملی و تلاش برای اجرایی کردن اسناد بالا دستی نظام را در دستور کار خود قرار دهد.

  وی افزود: ما به مجلسی نیاز داریم که سعه صدر داشته باشد. برای همین برنامه ما در سال آینده پیروزی در انتخابات مجلس است. اگر مشارکت مردم در انتخابات سال آینده مجلس بالای ۵۰ درصد باشد قطعا پیروزی از آن اصلاح‌طلبان خواهد بود.

  عارف با تاکید بر اینکه راهی جز اجماع کامل نداریم، گفت: ما درون جریان اصلاحات نیاز به همگرایی و اجماع کامل داریم.

  موسوی لاری: روش حذفی جریان افراطی اصولگرایی جواب نداده است

  وزیر کشور دولت اصلاحات گفت:  ما نمی‌توانیم در قبال مسائل عمومی جامعه بی‌طرف باشیم و تاجایی که در توانمان است در راستای اعتلای مردم و کشور تلاش می‌کنیم چراکه این تکلیف ما است.

  به گزارش خبرنگار ایلنا٬ عبدالواحد موسوی لاری با حضور در همایش سراسری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: مجموعه حاضر در این همایش از تشکل‌های اصلاح‌طلب و معتدل آماده است تا زیر چتر قانون به فعالیت خود بپردازد.

  وی افزود: نمی‌توانیم در قبال مسائل عمومی جامعه بی‌طرف باشیم و تاجایی که در توان‌مان است در راستای اعتلای مردم و کشور تلاش می‌کنیم چراکه این تکلیف ماست.

  وزیر کشور دولت اصلاحات تاکید کرد: البته نباید فراموش کرد که ما در کنار تکالیف‌مان دارای حقوقی نیز هستیم٬ اولین حقوق ما هم تعیین سرنوشت خودمان است.

  وی با بیان اینکه جریان اصلاح طلب جامعه با این همه تبلیغات٬ قابل حذف شدن نیست٬ افزود: به رغم تبلیغات یک‌طرفه و شدید جریان افراطی و همچنین اظهارنظرهای مختلف علیه اصلاح طلبان٬ دیدیم که اصلاحات حذف‌شدنی نیست.

  موسوی لاری افزود: روش حذفی جریان افراطی اصولگرایی جواب نداده است.

 • برچسب ها : , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار