:: موج نو :: | توضیحات قانع کننده ظریف به مجلس
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : سه‌شنبه 6 ژانویه 2015 | کد خبر : 636
 • به درخواست چهل نماینده مجلس انجام شد؛

  توضیحات قانع کننده ظریف به مجلس

  موج نو :: محمد جواد ظریف امورز به منظور پاسخ به سوال های نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس وارد صحن شد و حاشیه هایی را به همراه خود داشت. محمد جواد ظریف امروز مهمان بهارستان نشینان بود و در حالی به مجلس ورود پیدا کرد که برخی از نمایندگان همچون فتح الله […]

  موج نو :: محمد جواد ظریف امورز به منظور پاسخ به سوال های نمایندگان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس وارد صحن شد و حاشیه هایی را به همراه خود داشت.

  محمد جواد ظریف امروز مهمان بهارستان نشینان بود و در حالی به مجلس ورود پیدا کرد که برخی از نمایندگان همچون فتح الله حسینی، نوری، صرامی فروشان، ابراهیم رضایی،… و حجت الاسلام والمسلمین ابو ترابی فرد هم به عنوان نایب رئیس اول مجلس به استقبال رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان رفتند.

  دقایقی قبل از ورود ظریف به مجلس حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت خارجه با نمایندگان به صورت فردی و دسته جمعی با نمایندگان مشغول گپ و گفت شد.

  در این هنگام بود که اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و برخی دیگر از نمایندگان همچون رسایی، نبویان و… به تب و تاب افتادند و دقایقی صحن مجلس را تحت تاثیر قرار دادند.

  پس از قرایت گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از سوی نقوی حسینی ظریف به ایراد سخنرانی پرداخت و مجلس در سکوت کامل قرار گرفت.

  نمایندگان مجلس که با دقت به سخنان ابتدایی و مقتدرانه ظریف گوش فرا داده بودند با احسنت های نمایندگان مورد تشویق قرار گرفت.

  علی مطهری، دهقانی، پیرموذن، ابوترابی فرد، مصباحی مقدم و برخی دیگر نمایندگان به طور مرتب در صحن و جایگاه هیات ریسه حضور پیدا می کردند.

  درست در دقایق میانی سخنرانی محمدجواد ظریف در صحن علنی مجلس، الیاس نادران، محجوب و بروجردی به گپ و گفت های اختصاصی و دسته جمعی با نمایندگان مجلس پرداختند.

  کریمی قدوسی نماینده سوال کننده از رئیس دستگاه دیپلماسی با کنایه های زیاد و تشکر از ظریف خطاب به وی گفت شما که تمام مدارک تحصیلی خود را در کشور آمریکا طی کرده اید و الحق و انصاف مقاله های زیادی را هم به چاپ رسانده اید تبحر خوبی در خوانده مقاله دارید.

  کریمی قدوسی یکی از نمایندگان همیشه مخالف عملکرد دستگاه دیپلماسی کشور در ادامه به مخالفت های خود پرداخت و گفت دکتر ظریف پاسخ بسیاری از سوال های من را نداد.

  اما در نهایت نمایندگان مجلس در شانزدهم دی ماه با ۱۲۵ رأی موافق از پاسخ‌های وزیر خارجه درباره سؤال نماینده مشهد قانع شدند.

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار