:: موج نو :: | با اینکه می‌دانیم اصولگرایان به حذف اصلاح‌طلبان می‌اندیشند، اما از حق مشارکت سیاسی آنان نیز حمایت می‌کنیم
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 31 ژانویه 2015 | کد خبر : 694
 • احمد رمضان‌پور در جمع اعضای مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان:

  با اینکه می‌دانیم اصولگرایان به حذف اصلاح‌طلبان می‌اندیشند، اما از حق مشارکت سیاسی آنان نیز حمایت می‌کنیم

  اعضای مرکزیت شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان انتخاب شدند

  اولین نشست اعضای مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان برگزار شد. در ابتدای این نشست، دکتر احمد رمضان‌پور نرگسی، رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان و عضو موسس شورای مشورتی اصلاح‌طلبان گیلان، طی سخنانی به تبیین اهداف و برنامه‌های اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

  موج نو :: اولین نشست اعضای مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان گیلان، نخستین نشست اعضای مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان، عصر روز چهارشنبه، هشتم بهمن ماه ۱۳۹۳ و با حضور جمع کثیری از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب، نمایندگان ادوار مجلس و اعضای ستادهای انتخاباتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان در ادوار مختلف، در محل سالن همایش سندیکای کارخانجات چای شمال این شهرستان برگزار شد و اعضای مجمع، منتخبین خود را در شورای مرکزی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان برای مدت یک سال انتخاب کردند.

  در ابتدای این نشست، دکتر احمد رمضان‌پور نرگسی، رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان و عضو موسس شورای مشورتی اصلاح‌طلبان گیلان، طی سخنانی به تبیین اهداف و برنامه‌های اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت.

  رمضان‌پور ضمن تشکر از همکاری فرماندار و شورای تأمین شهرستان لاهیجان در برگزاری این نشست، گفت:«خرسندم که امروز در جمع بزرگان و خوبان این شهرستان حضور دارم و ترجیح می‌دادم که به جای سخنرانی، بیشتر شنونده باشم و به صحبت‌های شما عزیزان گوش دهم».

  IMG_1616-1وی افزود:«روال عملکرد شورای مشورتی در شهرستان‌های مختلف استان این بوده که افراد و نیروهای اصلاح‌طلب، اعم از زنان و مردانی را که به هر نحو در این سال‌ها با مجموعه اصلاح‌طلبان استان و ستادهای انتخاباتی منسوب به آنها- از ستادهای آقایان خاتمی و هاشمی گرفته تا مجموعه نیروهای ستادی آقایان معین و کروبی و موسوی و عارف و روحانی- همکاری داشته‌اند، گردآوری شوند و در جلسات مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان خود حضور فعال داشته باشند؛ چون ما به فرموده مقام معظم رهبری دنبال زایش هستیم و از ریزش نیروها پرهیز می‌کنیم».

  عضو موسس شورای مشورتی اصلاح‌طلبان افزود:«در این راه حتی گامی فراتر نهادیم و گفتیم که همه نیروهایی که تا دیروز تفکر اصولگرایی داشتند، اما امروز به این نتیجه رسیده‌اند که راه صلاح امور از مسیر اصلاح‌طلبی می‌گذرد نیز به این حرکت بپیوندند و هیچ منعی برای حضور آنان در شورای مشورتی اصلاح‌طلبان وجود ندارد؛ زیرا با گذر زمان، نظرات خیلی‌ها دستخوش تغییر قرار می‌گیرد و دچار تطور زمانی می‌شوند».

  دکتر رمضان‌پور افزود:«چه بسیار افرادی که تا دیروز دارای مشکلات سیاسی و فرهنگی و اختلافات فکری با اصلاح‌طلبان بودند، اما امروز در خط مقدم اصلاح‌طلبی حضور دارند و به این دلیل حتی ترور شخصیت می‌شوند و آنها را منزوی می‌کنند. فلذا تلاش ما بر این است تا این نیروها را نیز به صحنه بیاوریم و کشور را از توانمندی آنان بهره‌مند کنیم».

  وی با اشاره به جمعیت حاضر در محل همایش گفت:«بنای ما در لاهیجان هم بر این بود تا شاهد حضور همه طیف‌های اصلاح‌طلب شهرستان در این مجمع باشیم؛ اما متأسفانه اینچنین نشد و من می‌دانم که این نشست، همه بضاعت اصلاح‌طلبان لاهیجان نیست. البته ما از همه طیف‌ها دعوت به عمل آوردیم و وظیفه خود را به انجام رساندیم؛ حال عدم حضور برخی از فعالان، تقصیری را متوجه برگزارکنندگان این همایش نمی‌کند. با این وجود، ان‌شاءالله می‌کوشیم تا در آینده این نقیصه را برطرف کنیم و شاهد بهره‌مندی از همه توان و ظرفیت اصلاح‌طلبی لاهجان باشیم».

  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان، در ادامه سخنان خود به بحث حق و باطل اشاره کرد و گفت:«خداوند سبحان در قرآن شریف موضوع حق و باطل را مطرح کرده و یک جریان را حق و جریان دیگر را باطل دانسته است. آنهایی که جریان حق بودند، شاهد چه مصایب، مرارت‌ها و مشکلاتی از سوی صاحبان قدرت و ثروت و زورگویان بودند. به تاریخ اسلام که می‌نگریم، شاهد این موضوع هستیم؛ در تاریخ ادیان نیز همین‌طور و در قرآن مجید که قصص انبیای مختلف را شرح می‌دهد نیز شاهد همین مسأله هستیم که چه کسانی در مقابل حق ایستادند و این یک بحث کلی است».

  رمضان‌پور ادامه داد:«در کشور ما نیز اگر به این موضوع در قبل از انقلاب و بعد از آن نگاه کنیم، شاهد این مسأله خواهیم بود که باز هم حق در جایگاه مظلومیت قرار دارد. آن‌هایی که مال و ثروت و قدرت را در چنبره خویش قرار داده‌اند، به دنبال آنند که در مقابل حق بایستند. اما این‌طور نیست که حق بخواهد همیشه در جایگاه مظلوم بماند. خداوند ابزاری هم در اختیار انسان قرار داده است و چنانچه این ابزار در صحنه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و غیره به کار گرفته شود، مطمئنا جریان حق، خودش را نشان خواهد داد و مهم‌ترین ابزاری که خداوند سبحان در قرآن شریف بر آن تکیه و تأکید دارد، بحث وحدت، انسجام، همبستگی و همگرایی است».

  وی افزود:«اگر وحذت داشته باشیم می‌توانیم خیلی از کارها را به سرانجام برسانیم. نمونه بارز این امر در زمان انقلاب رخ داد. روشنفکران ما، فرهیختگان ما و کسانی که انقلاب مدیون آنهاست، کسانی‌اند که می‌توانند توده مردم را به حرکت وادارند و این اقشار خوش‌فکر بودند که توانستند آحاد مردم را به صحنه بیاورند».

  رمضان‌پور در ادامه سخنان خود به حضور مجاهدان شنبه در جریان‌های مختلف حق اشاره کرد و گفت:«برخی مواقع، سود و منفعت وحدت مردم به مجاهدان شنبه می‌رسد و ما در تاریخ شاهد موارد متعددی از این دست بوده‌ایم؛ افراد و جریان‌هایی که برای رسیدن به قدرت، از مسیر مردم و مسیر حق خارج شدند و خود را وابسته‌ی جریانی کردند تا بتوانند برای مثال به وزارت و وکالت برسند».

  نماینده مردم رشت در مجالس پنجم و ششم شورای اسلامی ادامه داد:«ابزار وحدت و انسجام باعث شد تا به کمک تئوری روشنفکران ما، آحاد مردم بیدار شوند و انقلابی شکل بگیرد و پیروز شود که البته هزینه‌های زیادی هم برای این انقلاب پرداخت شد؛ بهترین جوانان ما در آن روزها به استقبال مرگ رفتند و شهید شدند. بعد از پیروزی انقلاب، ندایی از اسلام راستین برخاسته بود و داشت در سطح کشور عملی می‌شد که ابتدا جنگ داخلی به پا شد و توأم شد با جنگ تحمیلی؛ جنگی که در عملیات‌های نظامی آن، مجموعا از بیست و هفت کشور مختلف اسیر جنگی به دست نیروهای ما افتاد. یعنی کشوری در منطقه نبود که به کمک صدام معدوم نیامده باشد».

  رمضان‌پور با طرح این پرسش که “چه عاملی باعث شد تا جریان حق در این مسیر خطیر پیروز شود”، تصریح کرد:«مطمئنا بازهم وحدت و انسجام و همگرایی مردم ما بود که موجب ایستادگی جانانه کشور در برابر موج سهمگین حملات نظامی عراق و کشورهای متحد او شد. اگر ملت ایران آن وحدت و اتحاد را نداشتند، به یقین پیروز نمی‌شدند».

  وی افزود:«به همین ترتیب مضراتی هم جامعه را تهدید می‌کند؛ یعنی در مقابل وحدت، تفرقه قرار دارد. شاهد این مثال، اتفاقات سال ۸۴ بود؛ دوستانی که نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده بودند، در مرحله اول انتخابات، در مجموع، به مراتب آرای بیشتری نسبت به نامزدهای اصولگرا کسب کردند، اما چون در میان دوستان اصلاح‌طلب تفرقه وجود داشت، نتیجه انتخابات منجر به آن شد که کشور برای هشت سال متوالی، درگیر مصیبت‌های بزرگ اقتصادی و سیاسی، اعم از داخلی و خارجی شود. تمام بخش‌های کشور را در این هشت سال شخم زدند و سال‌ها باید تلاش کرد تا کشور را مجددا به شرایط دوران آقایان هاشمی و خاتمی رساند».

  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان گیلان، به ذکر مثالی در این مورد پرداخت و گفت:«یک ساختمان را می‌توان در دو ساعت تخریب کرد، اما برای ساختن دوباره آن به ماه‌ها زمان نیاز است. مملکت را به تاراج بردند؛ آنهم در زمانی که کشور در بهترین شرایط اقتصادی تاریخ خود قرار داشت و هیچ‌گاه چنان شرایط اقتصادی مساعدی را به خود ندیده بود. در آن شرایط نیامدند صرفه‌جویی کنند و کارهای زیربنایی انجام دهند؛ به جای بهره‌برداری درست از آن موقعیت ممتاز اقتصادی، هفتاد میلیون نفر کارمند در یک کشور هفتاد میلیونی استخدام کردند! و امروز چه کسی می‌تواند این کارمندان هفتاد تا هفتاد و پنج میلیون نفری را اخراج کند؟! چه کسی جرأت انجام چنین کاری را دارد؟! حتی در شرایطی که قیمت جهانی نفت به زیر بشکه‌ای پنجاه دلار رسیده است، کسی نمی‌پذیرد که چنین کاری انجام شود».

  رمضان‌پور افزود:«در هشت سال شرایط سخت دوران آقای هاشمی که جنگ تازه پایان یافته بود و پنج استان ما کاملا ویران شده بودند و اقصی نقاط کشور نیز به شدت از جنگ و اثرات ثانوی آن آسیب دیده بودند و حتی آوارگان جنگی تا همین شهر لاهیجان شما نیز رسیده بودند و دولت در تلاش بود تا ضمن بازسازی شهرها، این خیل آوارگان جنگی را به خانه‌های خود بازگرداند و به آنها سر و سامان دهد، تنها ۱۲۶ میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم؛ در هشت سال دولت آقای خاتمی، تنها ۱۵۷ میلیارد دلار درآمد نفتی ما بود؛ ضمن این که باید گفت، ارزش دلار از زمان شاه تا کنون، چندان تغییر نکرده، بلکه این ارزش پول ملی ماست که مدام دستخوش کاهش شده است».

  وی ادامه داد:«درآمد نفتی دولت احمدی‌نژاد ۸۲۰ میلیارد دلار بود! این عدد اصلا قابل قیاس با دولت‌های پیشین نیست! دولت آقای روحانی نیز در یک سال، تنها ۲۴ میلیارد دلار نفت فروخته است؛ آنهم اگر بتواند در این دو ماه بهمن و اسفند هم مانند گذشته نفت بفروشد و درآمد ارزی حاصل از آن را وارد کشور کند، باز هم باید پاسخگوی این کارمندان دولت باشد».

  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود:«بدون فکر آمدند و کشور را در ابعاد مختلف درگیر مصایب گوناگون کرده و به اینجا رساندند. متأسفانه یک جریان تندرو که در دستگاه‌های کشور نفوذ کرده‌اند، هر حرکت مثبتی از دولت تدبیر و امید را مثلا در مذاکرات هسته‌ای می‌بینند، فریادشان بلند می‌شود و بهانه‌جویی می‌کنند که آی!… مثلا چرا آقای ظریف پانزده دقیقه با وزیر امور خارجه آمریکا قدم زده است؟!».

  رمضان‌پور ادامه داد:«در سال ۲۰۰۹ آقای سعید جلیلی ۴۵ دقیقه با طرف آمریکایی قدم زد و داد هیچ کس در نیامد؛ نه گفتند، نه نوشتند، نه اعتراض کردند، اما امروز اقدام آقای وزیر امور خارجه را جرم می‌پندارند. اینها همان کسانی بودند که دوست نداشتند جنگ تمام بشود و مانع پایان جنگ می‌شدند؛ چرا که زندگی و حیات و منافع خود را در تداوم جنگ می‌دیدند».

  وی تصریح کرد:«امروز هم منافع این عده در این است که مسأله پرونده هسته‌ای کشور حل نشود؛ تا بتوانند از اقتصاد دلالی و واسطه‌گری خود سود بیشتری ببرند و تجارت بکنند. پس جا دارد تا مجددا تأکید کنم که چنانچه ما وحدت و انسجام و همگرایی و اتحاد بیشتری داشته باشیم، می‌توانیم بر بسیاری از مصایب و مشکلات کشور فائق شویم؛ اما اگر تفرقه میان ما حکمفرما شد و نمونه‌اش انتخابات سال ۸۴، نتیجه‌اش این خواهد شد که در این هشت سال بر کشورمان رفت».

  عضو شورای راهبردی توسعه استان گیلان تأکید کرد:«خوشبختانه اصلاح‌طلبان متوجه این مسأله شده‌اند؛ اینکه اصلاح‌طلبان هم یکی از جریان‌های حقی هستند که در کشور مورد ظلم واقع شدند و هر موقع تفرقه بود، طبیعی بود که بر این‌ها ستم رفته و هر موقع وحدت حاکم بود، طبیعتا نشاطی در زندگی و کنش جمعی آنان شکل گرفته است».

  رمضان‌پور با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت:«در سال ۹۲ به این نتیجه رسیدیم که همه سلیقه‌های جریان اصلاح‌طلبی بایستی در صحنه حضور داشته باشند و دور هم جمع شوند تا جبهه اصلاحات را به منصه ظهور برسانند. هر کدام از ما که امروز در این جمع حضور داریم، ممکن است در مباحث موضوعی، هر کدام فکر منحصر به فرد و متفاوتی داشته باشیم، اما در مسایل و مواضع اصولی خود که همان اصلاحات و اصلاح‌طلبی است، همگی بر یک عقیده‌ایم. این وحدت در سال ۹۲ شکل گرفت و آن حماسه سیاسی رخ داد».

  وی افزود:«علی‌رغم اینکه کاندیدای اصولگرایان که در بخش تکنوکرات‌ها، آقای قالیباف بود؛ در بخش معتدلین، آقای ولایتی بود؛ در بخش تندروها، آقای جلیلی بود؛ در بخش نظامی‌ها، به هر حال آقای رضایی بود؛ اما هنگامی که همه لایه‌های مختلف اجتماعی اصلاح‌طلبان با هم جمع شدند و وحدت برقرار شد، آنگاه آنها که معتقد بودند اصلاحات مرده است، دیدند که چگونه این فرزندان برومند و دلسوزان راستین این نظام و انقلاب، ظرف کمتر از ۷۲ ساعت آمدند و جمع شدند و با کمترین هزینه، رییس جمهور را انتخاب کردند».

  رییس ستاد انتخاباتی دکتر عارف در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در استان گیلان، ضمن ادای سوگند تأکید کرد:«شهادت می‌دهم که هزینه ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در استان گیلان به اندازه یک پنجم هزینه اجاره ساختمان ستاد مرکزی یکی از کاندیدهای اصولگرا در گیلان هم نبود. برای اجاره ساختمان یک ستاد در رشت، آن هم تنها برای یک ماه، پانصد میلیون تومان هزینه کردند و این در حالی بود که کل هزینه‌های ستادی و تبلیغات انتخاباتی آقای روحانی در استان گیلان به صد میلیون تومان نرسید؛ چرا؟ چون مردم متحد شده بودند و این موج وحدت همه جا را فراگرفته بود».

  دکتر احمد رمضان‌پور نرگسی ادامه داد:«امروز هم برای رهایی از هر فضایی که در کشور هست، باید متحد و منسجم و باهم باشیم. هرچند طرح این مباحث در چنین جمعی که بزرگانی همچون جناب حاج آقا انصاری -که از مفاخر استان و لاهیجان هستند- در آن حضور دارند، به نوعی زیره به کرمان بردن است، اما بیان این مطالب بر اساس رهنمود آیه شریفه “و ذکر فأن الذکری تنفع المؤمنین” است».

  وی به مدل رفتار سیاسی اصلاح‌طلبان در سال‌های بهره‌مندی از قدرت اشاره کرد و گفت:«زمانی که ما اصلاح‌طلبان، قوای مجریه و مقننه را در اختیار داشتیم، مدل رفتار سیاسی ما رقابت با رقیب بود. اکنون هم که به دنبال تغییر فضا هستیم، اگر فرداروزی به قدرت سیاسی دست یافتیم و بیاییم و بگوییم که این جناح حذف و آن گروه حذف، آن وقت دیگر چه فرقی با جریانات تندرو خواهیم داشت؟! تمام تلاش و فعالیت و زحمات و تمام اصلاحات ما در این است که همه جریانات، سلایق و گروه‌هایی که بر اساس قانون می‌توانند در انتخابات حضور داشته باشند، بتوانند بیایند و در صحنه انتخابات حاضر باشند. در آن هنگام اگر انتخابات آزاد و سالمی برگزار کردیم که در نتیجه آن، مردم آمدند و گفتند که آقای احمدی‌نژاد رییس جمهور باشد، می‌گوییم سمعاً و طاعتا و به رأی اکثریت مردم احترام می‌گذاریم».

  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان گیلان افزود:«اگر قرار بر این باشد که بگوییم نه، ما این فضا را آماده کردیم و فقط خودمان باید بر سر این سفره بنشینیم، حرف درستی نیست. در چنین شرایطی از اصولمان عدول کرده‌ایم. ما سفره را برای آحاد مردم و همه گروه‌ها و سلایق پهن کرده‌ایم، نه برای خودمان. ممکن است با کسانی که در صدد برهم زدن این سفره هستند مقابله کنیم، اما از کسانی که می‌خواهند بر سر این سفره بنشینند و از آن متنعم شوند حمایت می‌کنیم؛ اصولا ما برای همین امر تلاش می‌کنیم. بنابر این، مدل رفتار سیاسی ما، مدل حذف نیست؛ بلکه مدل رقابت با رقیب است».

  رمضان‌پور گفت:«مدل رفتار سیاسی اصلاح‌طلبان برخلاف مدل رفتار سیاسی اصولگرایانی است که در این سال‌ها با آنها دست به گریبان بودیم. مدل رفتار سیاسی آنها مبتنی بر حذف رقیب است. آنها در پی پاک کردن صورت مسأله هستند و از پاسخ دادن به آن طفره می‌روند. با علم به این مسأله که ما می‌دانیم رقبای ما با مدل حذف با ما برخورد می‌کنند، اما ما همچنان در صحنه سیاسی حضور داریم و حتی از حق مشارکت سیاسی آنان نیز دفاع می‌کنیم».

  وی اظهار داشت:«می‌خواهیم که این اندیشه در کشور نهادینه شده و این ایده در جامعه پیاده شود تا همه بتوانند بر سر این سفره بنشینند و همه سلایق و گروه‌های قانونی بتوانند در کشور ابراز وجود کنند. ما به دنبال این هدف هستیم».

  عضو موسس شورای مشورتی اصلاح‌طلبان استان گیلان در بخش دوم سخنان خود به تبیین برنامه‌ها و اهداف این شورا پرداخت و گفت:«در سال‌های سختی که فضای امنیتی بر کشور حاکم بود و برخی از تنگ‌نظران اجازه گردهم‌آیی فرزندان این انقلاب را نمی‌دادند، اما جمعی از فعالان سیاسی استان گردهم‌آمدند و به طور منظم جلسات ماهانه خود را برگزار می‌کردند».

  رمضان‌پور افزود:«بعد از پیروزی دکتر روحانی در انتخابات و برطرف شدن فضای امنیتی کشور و کاسته شدن از تنگ‌نظری‌ها، احزاب سیاسی فعالیت خود را از سر گرفتند و در پی آن، شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان نیز که متشکل از احزاب و تشکل‌های اصلاح‌طلب کشور و استان است، کار خود را آغاز کرد. از سوی دیگر، شورای مشورتی اصلاح‌طلبان استان گیلان نیز که با نیروهای بیشتری جلسات خود را برگزار می‌کرد، کارگروهی را برای تدوین آیین‌نامه و برنامه‌ای عملیاتی جهت ساماندهی و گسترش تشکیلاتی اصلاح‌طلبان در سطح استان تشکیل داد».

  وی ادامه داد:«اولین تجربه ما در ساماندهی نیروهای اصلاح‌طلب و حامیان دولت تدبیر و امید، برنامه افطاری بود که امسال برگزار شد و در دو شب متوالی توانستیم صدها تن از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب را ساماندهی و گردآوری کنیم. پس از تدوین و تصویب آیین‌نامه شورای مشورتی، بنا بر این شد تا جهت قانونمند کردن و ساماندهی دموکراتیک این شورا، مجامع عمومی اصلاح‌طلبان شهرستان‌های مختلف استان را با کمک طیف‌های مختلف اصلاح‌طلب شناسایی و دعوت به گردهم‌آیی کنیم تا نمایندگان خود را در شورای مشورتی شهرستان و استان انتخاب کنند».

  نماینده اسبق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:«با تشکیل مجامع عمومی شهرستان‌ها، شاهد شکل‌گیری مجمع عمومی اصلاح‌لبان استان خواهیم بود که جمعی خواهد بود متشکل از حدوداً هزار نفر که در طول سال، برای دو بار گرد هم جمع خواهند شد و مسایل مختلف اصلاح‌طلبان را طرح و بررسی خواهند کرد. ضمن این که شورای مشورتی، رکن سومی هم خواهد داشت که در مرکز استان مستقر خواهد بود و آن، شورای مرکزی است. شورای مرکزی ما از پانزده نفر از منتخبان شوراهای مشورتی شهرستان‌های استان، شش نفر از منتخبان شورای مشورتی شهرستان رشت و برای نخستین دوره، چهار نفر از بانوان اصلاح‌طلب استان تشکیل خواهد شد».

  وی با اشاره به نحوه شکل‌گیری و ساختار انتخابی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان استان تصریح کرد:«به این ترتیب قادر خواهیم بود تا از پایین به بالا ارتباطاتی در بدنه جریان اصلاح‌طلبی کشور و استان ایجاد کنیم. تفاوت کار ما با دیگران نیز در همین نکته واقع شده است که دیگران همواره از بالا به پایین سازماندهی شده‌اند، در حالی که ما شاید برای نخستین بار در کشور باشد که جریانی اینچنین از پایین به بالا برقرار خواهیم کرد و امیدواریم که این حرکت ما سرمشق سایر همفکران و دوستان اصلاح‌طلب در استان‌های دیگر قرار بگیرد».

  در ادامه این نشست، از چند تن از معتمدین حاضر که قصد نامزدی در انتخابات شورای مرکزی نداشتند دعوت شد تا در جایگاه قرار گرفته و مسئولیت برگزاری انتخابات را به عهده بگیرند. سپس برای انتخاب ۹ نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی‌البدل شورای مرکزی شهرستان لاهیجان، هفده تن از حاضران اعلام کاندیداتوری کردند. پس از توزیع تعرفه‌های رأی و برگزاری انتخابات، آرای حاضرین در جلسه مجمع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان جمع‌آوری و به صورت علنی شمارش شد که در نتیجه آن، به ترتیب آرا، آقایان علی‌نقی جعفری، علی‌رضا صداقت، مروج شفاعی، شیخ محمدرضا یوسفی، بهروز جوشنی، مرتضی اقبالیان، ابوالقاسم حسن‌پور، اویس اخوان و رحمان رحمان‌پور به عنوان اعضای اصلی و آقایان خلیل خورسندفر، نوراله اکبری و آرش طالبی به عنوان اعضای علی‌البدل مرکزیت شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان لاهیجان انتخاب شدند.

  پیش از این، مجامع عمومی شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان‌های رضوانشهر، رودسر، فومن، سیاهکل و ماسال نیز برگزار و منتخبین خود را در شورای مرکزی شهرستان‌های مربوطه، برای مدت یک سال، انتخاب کردند.

  IMG_1603-1 IMG_1605-1 IMG_1606-1 IMG_1608-1 IMG_1610-1 IMG_1620-1 IMG_1623-1 IMG_1630-1 IMG_1633-1

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار