:: موج نو :: | اصلاح‌طلبان خود را برای بدترین شرایط آماده کرده‌اند
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 30 جولای 2015 | کد خبر : 785
 • دکتر عارف در اجتماع پرشور مردم زنجان:

  اصلاح‌طلبان خود را برای بدترین شرایط آماده کرده‌اند

  رئیس بنیاد امید ایرانیان با توصیه به مسئولان برگزاری انتخابات به برخورد اعتدالی در امر انتخابات تاکید کرد:اصلاح طلبان خود را برای بدترین شرایط آماده کرده اند.آنقدر نیرو در کل کشور داریم که از رد صلاحیت‌ها نگران نیستیم.

  موج نو :: دکتر محمدرضا عارف در جمع پرشور مردم زنجان  گفت: زنجان مهد علم، فرهنگ و تاریخ است و می تواند با این تلاش خوب و فعال در همه صحنه ها حاضر باشد همانگونه که در گذشته در تمام حوزه ها فعال بوده است.

  وی یادآورشد: وظیفه همه مسوولان و دولتمردان قدرشناسی از این مردم است که موجب عزت و افتخار جمهوری اسلامی هستند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام سالروز عملیات مرصاد و یاد و نام شهدای انقلاب و جنگ را گرامی داشت و با اشاره به افتتاح شعبه بنیاد امید ایرانیان اضافه کرد: این بنیاد یک سازمان مردم‌نهاد است که قرار است به عنوان اتاق فکر عمل کند.

  عارف اظهار کرد: تقارن افتتاح ششمین دفتر بنیاد امید ایرانیان با روز بزرگداشت فیلسوف و عارف نامدار زنجانی شیخ شهاب الدین سهرودی که در عمر کوتاه خود توانست یک مکتب فلسفی را پایه گذاری کند، به میمنت و مبارکی می گیریم.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این استان دانشمندان بسیاری را در طول تاریخ خود پرورش داده است و امروز جوانان باید تلاش کنند که این بزرگمردان را الگوی رفتاری و اخلاقی خود قرار دهند.

  وی خاطرنشان کرد: بنیاد امید ایرانیان برای تقویت همگرایی و همدلی میان نخبگان و فعالان عرصه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی، تقویت و توسعه تشکل های مردم نهاد، کشف و بروز رسانی استعداد استان ها توجه به اولویت ها و مزیت های نسبی استان ها و جلب مشارکت مردم در حوزه های گوناگون شکل گرفته است.

  عارف ادامه داد: این ماموریت و هدف، بر اساس ذات مردم گرایی انقلاب اسلامی که پیام اصلی آن مردم سالاری دینی بود و محوریت اصلی آن بر اساس خیزیش مردم شکل گرفت تعریف شده است.
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز در دنیای پیشرفته و مدعی توسعه، باید بخش مردمی و تشکل های مردم نهاد به عنوان یک امر بدیهی تلقی شود.

  وی افزود: پس از حماسه هشت سال دفاع مقدس و سپری شدن دو دهه از آن، باید شاهد حضور سازمان یافته سازمان های مردم نهاد در جامعه برای اجرای برنامه های مختلف بود.

  عارف یادآورشد: دولت باید نگاه خود را به سازمان های مردم نهاد اصلاح کند و نهادهای مردمی را شریک و رفیق خود بدانند و از توانمندی آنان برای اجرای برنامه ها استفاده کنند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تشکل های مردم سالار نیز باید به طور متقابل دوست صمیمی و همراه دولت ها باشند و خواسته های عمومی مردم را مدیریت کنند.

  وی اظهار کرد: با این نگاه و تحلیلی که از نقش مردم در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس وجود داشت، بنیاد امید ایرانیان بحث های جدی را در پاسداری از ارزش ها و قانون اساسی به عنوان میثاق ملی، حضور در صحنه و فعالیت جوانان مطرح و بررسی کرد.

  عارف خاطرنشان کرد: در نتیجه این بحث ها مصادف با انتخابات مجلس هشتم در سال ۸۶، به این جمع بندی رسیدیم که یک تشکل مردم نهاد فراگیر را با یک نگاه دراز مدت و راهبری ایجاد کنیم.
  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سرانجام در خرداد سال ۸۸ اساسنامه بنیاد امید ایرانیان به تصویب هیات موسس رسید، اما اخذ مجوز از وزارت کشور چهار سال به طول انجامید.

  وی افزود: به علت آنکه مبنای کاری ما قانون مداری و حرکت در مسیر قانون بود، لذا این بنیاد فعالیت رسمی و راه اندازی دفاتر استانی خود را تا زمان دریافت مجوز رسمی از وزارت کشور به تعویق انداخت.
  عارف یادآورشد: در اسفند سال ۹۲این بنیاد پروانه فعالیت خود را از وزارت کشور دریافت کرد و ایجاد شعب استانی از ابتدای سال جاری در دستور کار قرار گرفت.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به برنامه اصلاح طلبان برای انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزایش مشارکت کمی مردم را نخستین اولویت اصلاح طلبان  برشمرد.

  وی تاکید کرد: باید میزان مشارکت مردم در انتخابات سال جاری نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته باشد تا دشمنان و کشورهایی که اندکی می اندیشند خللی در اتحاد و یکپارچگی ملت ایران وارد شده است، شاهد حماسه آفرینی مجدد این مردم باشند.

  عارف با بیان اینکه جوانان اصلاح طلب در انتخابات سال ۹۲ بزرگان را به جلو هل دادند، ابراز داشت: در اوج دوره بی انگیزگی بزرگان اصلاحات این جوانان بودند که پای کار آمده و بزرگان را به حرکت واداشتند.

  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به نتیجه بخش بودن انتخاب مردم ایران در مذاکرات هسته‌ای تاکید کرد: نتیجه این مذاکرات در تغییرات روی داده در منطقه هم متبلور شده است که تغییر موضع یکی از کشورها در قبال داعش یکی از آنها است.حضور چشم گیر مردم در انتخابات ریاست جمهوری غرب را بالاجبار به پای میز مذاکره کشاند.

  ی با تقدیر از همه افرادی که برای مذاکرات هسته‌ای تلاش کرده‌اند بویژه وزیر امور خارجه، دکتر صالحی و شخص رئیس جمهور از رهبر معظم انقلاب بواسطه نقش راهبردی و تدابیرشان در مذاکرات هسته ای قدردانی کرد.

  عارف با بیان اینکه همگان می دانند دولت در چه شرایطی روی کار آمد و  با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند در عین حال به  دولت توصیه کرد، نیازی به پاسخگویی به همه انتقادات نیست .باید از فضای ایجاد شده پس از توافق هسته ای در جهت پاسخگویی به مطالبات مردم اعم از مشکلا معیشیتی و مسائل داخلی استفاده کرد.

  عارف با بیان اینکه باید فضای نقد در کشور وجود داشته باشد در عین حال  به دلواپسان توصیه کرد در بیان مطالب خود  رعایت انصاف را مدنظر قرار بدهند.

  وی با تاکید بر پذیرش تغییرات ناشی از انتخابات سال ۹۲ توسط رقیبان انتخاباتی ادامه داد: آنچه در این میان باید متوجه بود غیرقابل باور بودن این تغییرات برای آنها است.

  عضو مجموع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر پیگیری تغییرات آغاز شده از سال ۹۲ افزود: تقویت حضور مردم در انتخابات پیش رو باید در دستور کار قرار گیرد.

  وی ترجیح منافع ملی بر منافع گروهی و جناحی را از دیگر توصیه‌های خود به فعالان سیاسی و انتخاباتی عنوان کرد و گفت: حال که از نظر ما راه‌حل مشکلات کشور گفتمان اصلاح‌طلبی است باید برای حاکمیت آن برنامه‌ریزی کرد.

  عارف با تاکید بر لزوم اجماع درونی جبهه اصلاحات برای انتخابات پیش رو بیان  داشت: این اجماع ثابت می‌کند که موفقیت سال ۹۲ اتفاقی نبوده و گفتمان اصلاح‌طلبی ادامه دارد.

  وی با تاکید بر اینکه هر کس امکان حضور در انتخابات را دارد باید وارد انتخابات شود، ابراز داشت: کسب اجماع برای این انتخابات اولویت دارد ولی نحوه آن باید به صورت بومی عملیاتی شود.

  عارف  با مهم دانستن برگزاری باشکوه انتخابات پیش رو تاکید کرد: دولت با پاسخگویی به مطالبات، اندک شک باقیمانده برای اثبات ظرفیت‌ها و توانمندی انقلاب ایران را برطرف خواهد کرد تا نقش کشور و انقلاب ما بیشتر شناسانده شود.

  به گزارش امید، دکتر محمدرضا عارف  همچنین در جمع شماری از اصلاح طلبان زنجان گفتد: اصلاح طلبان باید با وحدت و یکپارچگی به یک اجماع نظر در مورد کاندیدای مورد نظر خود دست یابند و برای انتخاب وی تلاش کنند.

  وی یاد آورشد: انتخابات سال ۹۲ نشان داد که می توان با اتحاد و یکپارچگی، آرا و مشارکت مردم را جلب کرد و به پیروزی دست یافت.

  عارف اظهار کرد: پس از حوادث سال ۸۸ اصلاح طلبان در یک انزوا و رکود فرو رفتند به گونه ای که حتی فضا برای حضور در انتخابات مجلس در سال ۹۰ مهیا نبود.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در چنین فضایی، رقیب خود را منطق و حق و اصلاح طلبان را باطل مطلق می پنداشت   ودر حالی که اجازه تحلیل و تجزیه فضای سال ۸۸ وجود نداشت، اصلاح طلبان مقصر اصلی وقایع این سال شناخته می شدند.بر هین اساس بر این باورم باید در یک فضای منطقی حوادث سال ۸۸ بررسی و سهم هر یک از افراد و گروه ها در این حوادث بررسی و مشخص شود.

  وی افزود: پس از پیروزی در انتخابات سال ۹۲، اصلاح طلبان به سرعت برنامه ریزی برای پیروزی در انتخابات سال ۹۴ را آغاز کردند و هم اکنون نیز در حال برنامه ریزی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ و سپس موفقیت در سال ۱۴۰۰ هستند.

  رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به مطالی که در برخی از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی درباره انتخابات مجلس مطرح می شود گفت: آنچه که در برخی از شبکه های اجتماعی درباره مصادیق انتخاباتی مطرح می شود شوخی سیاسی است.

  عارف تاکید کرد: امروز اصلاح طلبان در آغاز اجرای چارچوب اصلاح طلبی هستند و برای پیاده سازی اصول مورد نظر خود راهی غیر از پیروزی در انتخابات پیش رو ندارند.

  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اصلاح طلبان باید منافع و سهم خواهی جناحی و حزبی خود را کنار بگذارند تا بتوانند در سایه اتحاد و تعاملی سازنده به بیشترین کرسی ها در مجلس شورای اسلامی دست یابند.

  وی تاکید کرد: اصلاح طلبان معتقدند با پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی می توانند بیش از پیش کمک حال و همراه دولت در اجرای برنامه ها باشند.

  عارف اظهار کرد: دولت با پیروزی در مذاکرات هسته ای نشان داد که عزم خود را برای تحقق وعده های داده شده در انتخابات جزم کرده است.دولت باید به مطالبات مردم از جمله حل مساله حصر و مسائلی که به عنوان استخوان لای زخم است پاسخگو باشد.

  وی با اشاره به نطالبی که در جلسه درخصوص احتمال رد صلاحیت اصلاح طلبان توسط شورای نگهبان مطرح شد با بیان اینکه از هم اکنون نباید وارد فضای بدبینی نسبت به دست اندرکاران امر انتخابات شد،تاکید کرد: اصلاح طلبان خود را برای بدترین شرایط آماده کرده اند.آنقدر نیرو در کل کشور داریم که از رد صلاحیت ها نگران نیستیم.البته به مسئولان برگزاری انتخابات توصیه می کنم فضای بانشاط ایجاد شده بعد از توافق هسته ای را غنیمت بشمارند و با اعتدال و میانه روی در انتخابات مجلس عمل کنند.

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار