:: موج نو :: | عقلای اصولگرا ابتکارعمل را از افراطیون بگیرند
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 7 اکتبر 2015 | کد خبر : 931
 • دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، منطقه گیلان:

  عقلای اصولگرا ابتکارعمل را از افراطیون بگیرند

  دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، منطقه گیلان گفت: در شرایطی که عده‌ای تندرو میدان‌دار جریانات اصولگرایی کشور شده‌اند، جا دارد تا نیروهای اصیل و عقلای جریان اصولگرا، ابتکار عمل را از افراطیون این جریان بگیرند و ایفاگر نقش محوری در جریان اصولگرایی کشور شوند. مهندس عبدالرضا ابراهیمی، دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران […]

  دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، منطقه گیلان گفت: در شرایطی که عده‌ای تندرو میدان‌دار جریانات اصولگرایی کشور شده‌اند، جا دارد تا نیروهای اصیل و عقلای جریان اصولگرا، ابتکار عمل را از افراطیون این جریان بگیرند و ایفاگر نقش محوری در جریان اصولگرایی کشور شوند.

  مهندس عبدالرضا ابراهیمی، دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان و دبیر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان رشت، در گفت‌وگو با موج‌نو، با اشاره به مواضع یک جریان خاص در مجلس و جامعه در خصوص پذیرش برجام و واکنش‌ها نسبت به مصافحه دکتر ظریف با رییس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، گفت: متأسفانه اقلیت کوچکی از نیروهای تندرو در جریان اصولگرای کشور هستند که امروز علم مخالفت با دولت را در دست دارند و می‌کوشند تا با بزرگ کردن هر مسأله کوچکی و با ایجاد بحران جدیدی در کشور عرض اندام کنند و دولت را به چالش بکشند.

  وی با بیان اینکه جریان مذکور کمترین توجهی به منافع ملی کشور نمی‌کند، اظهار کرد: تمام تلاش این طیف از نیروها براین امر استوار بود که تا جایی که ممکن است توافقی بین ایران و ۱+۵ شکل نگیرد؛ اما آنچه که اتفاق افتاد، انجام این توافق بود.

  ابراهیمی ادامه داد: امروز تمرکز این جریان بر بلااثر کردن و یا حتی‌المقدور کاستن از تبعات مثبت توافق هسته‌ای است. چون با اجرای این توافق و رفع تحریم‌ها و تنگناهای بین‌المللی، انتظار دولت، سرمایه‌گذاران، نیروهای جویای کار و کسانی که به دنبال شغل و زندگی و درآمد بهتر هستند، این است که با حضور سرمایه‌گذاران خارجی و تسهیل فضای مالی کشور، شاهد بهبود فضای کسب و کار و خروج کشور از رکود اقتصادی باشیم؛ امری که به نظر می‌رسد تمام هم و تلاش دولت را از ابتدای فعالیت مصروف خود ساخته تا کشور را از بن‌بست اقتصادی و رکود تورمی موجود خارج کند.

  دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان افزود: به باور من، جار و جنجال این عده اثرات مخرب خود را خواهد گذاشت. این جنجال‌ها فرار سرمایه را به دنبال خواهد داشت و با ناامن جلوه دادن فضای روانی کشور و جامعه، به مثابه سدی در برابر ورود سرمایه‌های جدید عمل خواهد کرد.

  ابراهیمی با تأکید بر این نکته که دولت نباید به این قیل و قال‌ها توجه کند و درگیر جدال لفظی فرسایشی با این جریان شود، گفت: دولت تدبیر و امید باید تمرکز خود را حفظ کند و تمام تلاش خود را به کار بندد تا همزمان با پیشبرد برنامه‌هایش در سیاست خارجی کشور، وقت، انرژی و توان فکری و لجستیکی خود را در جهت خروج کشور از رکود فعلی نیز به مصرف برساند.

  دبیر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان شهرستان رشت به توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ موسوم به برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) اشاره کرد و افزود: قطعا مطلوب ما حفظ همه دستاوردهایی بود که صنعت هسته‌ای کشور در این سال‌ها بدان دست یافته و به قیمت تحمل تحریم‌های متعدد تمام شده است.

  وی ادامه داد:  برای طرف خارجی هم طبعا آنچه که اهمیت و اولویت داشته این بود که ایران از غنی‌سازی و چرخه کامل تولید سوخت هسته‌ای محروم شود. به طور طبیعی نتیجه اصرار طرفین بر این دو موضوع، عدم دستیابی به توافق بود. بنابر این طرفین برای دستیابی به توافق، دست به تعدیل خواسته‌ها و سیاست‌های خود زدند که نتیجه آن دستیابی به برجام بود.

  ابراهیمی گفت: اما آنچه که امروز اتفاق افتاده و جای سوال دارد این است که آن عده از مخالفینی که تا دیروز شعار بصیرت سر می‌دادند و معتقد بودند که قادر هستند تا با یک اشاره رهبری، نظریات و منویات ایشان را کشف کنند، امروز اما به باور من، به نظر می‌رسد که کرکره بصیرت‌شان را پایین کشیده‌اند و تا به طور واضح و مستقیم پیام رهبری را دریافت نکنند و از نظر ایشان مطلع نشوند، دست از برخی اقدامات‌شان نمی‌کشند و کوتاه نمی‌آیند.

  وی ادامه داد: افرادی که خود را ذوب شدگان در ولایت می‌نامیدند، صرف نظر از اقداماتی که در تعارض و مخالفت با منافع ملی ایران انجام می‌دهند و مشکلاتی که برای کشور به وجود می‌آورند، امروز بزرگترین جفا را در حق رهبری انقلاب روا داشته‌اند؛ توقع آقایان این است که ایشان حتی در واو توافق برجام هم اظهار نظر صریح داشته باشند که این امر برخلاف مصلحت است.

  دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، تصریح کرد: این وظیف دولت و جریان‌های سیاسی است که کار توافق را در آنجایی که دستاوردهای مثبت‌تری هست متعلق به همه نظام بدانند و آنجایی هم که ممکن است در توافق نقاط ضعفی وجود داشته باشد، این نقاط ضعف برمی‌گردد به این که انجام این توافق، مستلزم بده بستان‌هایی بوده است.

  ابراهیمی به مصافحه وزیر امور خارجه کشورمان با اوباما در سازمان ملل اشاره کرد و گفت: امیدوارم که این مصافحه اتفاقی نبوده باشد. این مسأله نشان می‌دهد که دولت و نظام با توجه به ثبات، امنیت و جایگاهی که در منطقه دارد، در تلاش است تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود، لطماتی را که در طول سال‌های اخیر به جایگاه منطقه‌ای و بین‌المللی ایران وارد شده بود و میدان را برای کشورهای کوچک منطقه باز کرده بود تا بتوانند منافع ملی ایران را به خطر بیاندازند و از قبل ایران و ایران‌هراسی برای خود منفعت و جایگاهی دست و پا کنند، جبران کرده و کشور را وارد مسیری کند که فضای بین‌المللی به سود ایران تغییر یافته و کشور مورد توجه قدرت‌های جهانی قرار بگیرد و آنان را به این نتیجه برساند که با یک ایران مقتدر و باثبات، به جای آنکه در تقابل باشند، در تعامل باشند.

  وی تصریح کرد: حرکت در این مسیر می‌طلبد که مسئولین شجاعت عمل را بر اساس منافع ملی داشته باشند. اتفاقی که رخ داد را من بر این اساس تعبیر می‌کنم و معتقدم که این امر، امر درست و اتفاق درستی بوده است و متأسفانه تمام تلاش مخالفین بر آن است تا دولت را به نوعی از این مسیر باز بدارند؛ چون می‌دانند که موفقیت دولت در این مسیر و پیش بردن برنامه‌های دولت در عرصه سیاست خارجی، تأثیر مستقیمی بر مناسبات داخل کشور دارد و بر اقتصاد و فرهنگ و جایگاه منطقه‌ای ایران تأثیرگذار است.

  دبیر شورای مشورتی اصلاح‌طلبان رشت خاطرنشان کرد: موفقیت دولت تدبیر و امید در پیشبرد اهداف و برنامه‌هایش با اصل و منافع افراطیون کشور و منطقه در تعارض است. افراطیونی که  به دنبال کاشتن بذر کینه به جای بذر صلح در منطقه هستند و فرقی ندارد که از چه جایگاه و چه جریانی باشند.

  ابراهیمی افزود: مصافحه دکتر ظریف با اوباما نشان بر این است که ایران به عنوان کشوری که می‌تواند در معادلات سیاسی منطقه و جهان نقش عمده‌ای ایفا کند و بی‌توجهی به ایران و کنارگذاشتن این کشور از صحنه‌های منطقه‌ای امری غیرممکن است و خوشبختانه امروز همگان به این نتیجه رسیده‌اند که نقش ایران در کنترل وحفظ امنیت، صلح و ثبات منطقه بی‌بدیل و انکار ناشدنی است.

  وی ادامه داد: شرایط ایران تا دو سال قبل و همچنین آشفته‌بازاری که در منطقه هست و قطعا تهدیدی علیه ایران تلقی می‌شد و طبعا و قطعا به مثابه یک تهدید می‌توانست آسیب و لطمات جدی به کشور ما وارد کند، خوشبختانه با درایت دولت و حمایت رهبری و مردم، به عنوان سه ضلع مثلث اقتدار ایران، تبدیل به یک فرصت برای کشور شده است و سیاست خارجی کشور به نحوی به پیش می‌رود که حداکثر بهره‌برداری در جهت تأمین منافع ملی کشور اتفاق بیافتد و ما از این رهگذر بتوانیم عقب‌ماندگی‌های قبلی کشور را به نوعی جبران کنیم.

  دبیر موقت حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان گفت: آقایان دلواپس که بعد از هر سفر رییس‌جمهور پیشین شاهد صدور قطع‌نامه‌های پیاپی علیه کشور بودند، اکنون می‌بینند که بعد از روی کار آمدن دولت جدید، هر سفررییس‌جمهور همراه  با دستاوردهایی است که در راستای منافع ملی کشور و در جهت حذف تحریم‌ها، افزایش وفاق ملی و قرار گرفتن ایران به عنوان محور صلح و ثبات در منطقه قلمداد  می‌شود.

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار