:: موج نو :: | اکثریت متقاعد شدند «برجام» به نفع کشور است
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 12 اکتبر 2015 | کد خبر : 957
 • دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی:

  اکثریت متقاعد شدند «برجام» به نفع کشور است

  با تصویب کلیات طرح «اقدام متقابل و متناسب دولت در اجرای برجام» در جلسه روز گذشته مجلس، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که در جلسه سه‌شنبه پیش روی مجلس نیز جزئیات این طرح به تصویب خواهد رسید و به این ترتیب، ایران به مرحله اجرای برجام، نزدیک‌تر می‌شود. دیدگاه دکتر علی شکوری‌راد، دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی را درباره متن و حاشیه جلسه دیروز مجلس می‌خوانید:

  دبیرکل حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، پیام جلسه دیروز مجلس را غلبه عقلانیت و نیز تعداد حامیان مجلس بر کسانی دانست که بسیار پر سر و صدا، با برجام مخالفت می‌کنند. علی شکوری راد به «ایران» افزود: وقتی تشکیل کمیسیون برجام به جهت‌گیری دیگری منتهی شد، مجموعه گفت‌وگوهای کمیسیون و صحن مجلس، سبب شد بخش اعظم نمایندگان متقاعد شوند که اجرای برجام به نفع کشور است. این فعال سیاسی با پیش‌بینی اینکه در جلسه سه‌شنبه آینده مجلس و بحث درباره جزئیات این طرح، آرای ممتنع به سمت موافقت با این طرح سوق خواهد یافت، اضافه کرد: به این ترتیب، از تعداد ۱۰۰ نفری که روز گذشته با تصویب کلیات این طرح مخالفت کردند، کاسته خواهد شد و این روند تا جایی پیش خواهد رفت که تنها اقلیتی حدود ۷۰ نماینده که هسته مرکزی مخالفت‌ها به شمار می‌روند، خواهند کوشید اهداف خود را در بررسی جزئیات «طرح» مصوب یک فوریتی پیگیری کنند.
  شکوری راد در تشریح شرایط کشور پس از اجرای برجام، با اشاره به اینکه مواجهه کشور با بحران اقتصادی از جمله کاهش قیمت نفت می‌تواند سبب شود انتظارات از برجام به طور کامل محقق نشود، خاطرنشان کرد: اما مردم متوجه هستند که منطق دولت منطق خدمت به مردم است و به همین دلیل، با وجود فشارهای اقتصادی که بر آنان وارد می‌شود، ‌همچنان از دولت حمایت می‌کنند. وی این حمایت را برخلاف انتظار مخالفان برجام توصیف کرد و گفت: حتی اگر اجرای برجام همه انتظارات را محقق نکند، بازهم مردم برجام را گامی به سمت تحقق وعده‌های دولت و گشایش در وضعیت کنونی کشور می‌دانند.

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار