:: موج نو :: | دولت تدبیر و امید ممکن‌ترین دولت برای پیشبرد اصلاحات است
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه 2 سپتامبر 2016 | کد خبر : 1183
 • دکتر آذر منصوری:

  دولت تدبیر و امید ممکن‌ترین دولت برای پیشبرد اصلاحات است

  دومین همایش استانی حزب اتحاد ملت منطقه گیلان برگزار شد

  به گزارش دایره اطلاع‌رسانی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، دومین همایش استانی این حزب، عصر پنج‌شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۵، با سخنرانی دکتر آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و با حضور جمعی از فعالان سیاسی، اعضا و هوادارن حزب در استان گیلان، در سالن همایش خانه مهر بازنشستگان کشوری رشت برگزار شد.

  IMG_5086موج نو :: دومین همایش استانی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، منطقه گیلان، برگزار شد.

  به گزارش دایره اطلاع‌رسانی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، دومین همایش استانی این حزب، عصر پنج‌شنبه، ۱۱ شهریور ۱۳۹۵، با سخنرانی دکتر آذر منصوری، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و با حضور جمعی از فعالان سیاسی، اعضا و هوادارن حزب در استان گیلان، در سالن همایش خانه مهر بازنشستگان کشوری رشت برگزار شد.

  به گزارش موج‌نو به نقل از گیل‌نگاه، در ابتدای این نشست، رضا صادقی، نایب‌ رییس شورای منطقه گیلان حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با بیان اینکه احزاب با مشارکت مردم تشکیل می‌شود گفت: هر گامی که برای تقویت احزاب شکل می‌گیرد قدمی در راه توسعه و آبادانی است.‌

  وی افزود: قدمت تلاش برای تشکیل احزاب به قدمت آزادی‌خواهی در ایران برمی‌گردد اما همچنان فاقد احزاب قدرتمند هستیم.‌

  صادقی با اشاره به آزادترین انتخابات پیش از انقلاب که با ۴۲ حزب در انتخابات مجلس چهاردهم رخ داد گفت: اما مجلس تشکیل‌شده بی‌ثبات‌ترین مجلس تاریخ ادوار بود. وی افزود: آزادترین انتخابات بعد از انقلاب هم انتخابات شورای شهر دوم  بود که با مشارکت کم مردم مواجه شد.

  نائب رئیس شورای منطقه گیلان حزب اتحاد ملت ایران اسلامی، تشکیل حزب را گریزناپذیر دانست و گفت: دموکراسی بدون حزب معنا ندارد‌ اما متاسفانه گاهی احزاب صرفا به دنبال قدرت بودند.

  وی ارتقای فرهنگ سیاسی را  نیازمند افزایش مشارکت  دانست و ادامه داد: اما مشارکت مردم در جامعه ما به نازل‌ترین شکل آن‌که شرکت در انتخابات است وجود دارد.

  صادقی اظهار کرد: امیدوارم ین نشست‌ها گام‌های موثری باشد در تشکیل احزاب قدرتمند که در گشایش و انبساط و اعتلای فرهنگ سیاسی موثر باشد.

  وی بابیان اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات بعدی قطعا حامی روحانی خواهند بود گفت: اما انتقاداتی نیز نسبت به رفتار برخی از مدیران این دولت وجود دارد.

  صادقی با اشاره به دومین همایش استانی حزب اتحاد ملت منطقه گیلان گفت: این نشست قرار بود در جای دیگر برگزار شود و حتی مدیر مجموعه نیز با برگزاری نشست موافقت می‌کند اما  زیرمجموعه مخالفت می‌کند و درنهایت وی نیز از برگزاری برنامه جلوگیری می‌کند. آیا با مخالفانی نیز که در استان حضور پیدا می‌کند و نسبت به دولت فحاشی می‌کنند این برخوردها صورت می‌گیرد؟ در هیچ دولتی با موافقان دولت به این شکل برخورد نمی‌شود.

  وی در پایان گفت: متاسفانه با مدیران ارشد دولتی روبرو هستیم که نه با دولت همراه هستند و نه کارآمدی لازم را دارند. ‌امیدواریم بعد از برجام که با درایت به نتیجه رسید در بخش داخلی هم توجه لازم انجام شود.

  آذر منصوری: برجام، هنر دولت روحانی و تیم هسته‌ای بود

  به گزارش موج‌نو به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران – ایرنا، آذر منصوری پنجشنبه شب در همایش استانی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در رشت گفت: خروج پرونده ایران از شورای امنیت و تحقق برجام، توفیق چشمگیر و بالاترین نمره ای است که می توان به عملکرد دولت یازدهم داد.
  وی با بیان اینکه بدترین اتفاق در حوزه سیاست خارجی در دولت گذشته روی داده بود، اظهار کرد: با ارجاع پرونده جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت، قطعنامه‌های پیاپی علیه کشورمان و تحریم های بی سابقه و ظالمانه ای اعمال شد که بیشترین فشار بر اقشار فرودست جامعه وارد کرد.
  منصوری اضافه کرد: از سوی دیگر عده ای از فرصت تحریم ها، رانت و فساد سازمان یافته‌ای ایجاد کردند.
  وی یادآور شد: پیش از این بسیاری از دوستان ما بر این عقیده بودند که با ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت، کاری نمی توان پیش برد و حضور یا عدم حضور ما فرقی ندارد اما دولت یازدهم، غیرممکن ترین اتفاقات را ممکن کرد.
  وی بیان کرد: اگر می خواهیم نقش راهبردی دشمنان را در منطقه و دنیا کمرنگ کنیم، بایستی دستگاه دیپلماسی دولت نقش تعیین کننده ای در این رابطه داشته باشد.
  منصوری گفت: اگر با رویکرد دولت گذشته قرار بود تفاهم هسته ای به سرانجام برسد، با پایین ترین سطح ممکن، به این مهم دست می یافت اما دولت یازدهم و هنر تیم هسته ای بود که توانست با حداکثر امتیازات برای کشور، به این توافق دست یابد.
  وی گفت: رویکرد تعامل سازنده دولت تدبیر و امید، خطر افراط گرایی را دور کرد و امنیت نسبی اطمینان بخش تری را در کشور ایجاد کرد که این، غنیمت بزرگی برای ایران است.

  دولت در تمامی بخش ها موفقیت نسبی داشته است
  منصوری با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراها در سال ۹۶ گفت: فرصت باقی مانده تا انتخابات بسیار تعیین کننده است.
  وی خاطرنشان کرد: مقایسه موضوعاتی که طی سه سال دولت تدبیر و امید اتفاق افتاده با گذشته، نشاندهنده موفقیت های نسبی دولت در همه بخش ها و در عین حال موفقیت های چشمگیر در برخی حوزه هاست.

  تورم تک رقمی از مهمترین دستاوردهای بخش اقتصادی دولت است
  منصوری مهار و کاهش تورم بالای ۴۰ درصد و رساندن آن به تورم تک رقمی را کار بسیار بزرگی دانست و گفت: تورمی که در دولت گذشته به بیش از ۴۰ درصد رسیده بود، اکنون با روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، تک رقمی شده که انجام این کار، آسان نبوده است.
  وی ادامه داد: همچنین در زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید رشد اقتصادی منفی را داشتیم، در شاخص فلاکت رتبه اول بودیم، تراز تجاری به پایین ترین سطح تنزل پیدا کرده بود، کشوری که در زمینه گندم به خودکفایی رسیده بود، به اندازه ۱۸ روز ذخیره گندم داشت.
  منصوری با بیان اینکه امروز نرخ تورم تک رقمی و رشد اقتصادی و تراز تجاری مثبت شده، گفت: اکنون شاخص فلاکت ۱۰ رتبه کاهش یافته که این موفقیت چشمگیری در زمینه اقتصاد است.
  وی گفت: بالاترین نمره دولت در زمینه اقتصاد، کنترل نرخ تورم است که تک رقمی کردن آن، کار آسانی نیست.

  دولت تدبیر و امید توفیق نسبی در تقویت نهادهای مدنی داشته است
  منصوری به دستاوردهای دولت تدبیر و امید در زمینه مسائل اجتماعی نیز اشاره و بیان کرد: دولت توفیق نسبی در ایجاد نهادهای مدنی داشته است.
  وی ادامه داد: معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، شجاعانه و با استفاده از نظرات کارشناسی و علمی، در این زمینه ورود کرد.
  وی طرح تحول سلامت را نیز یکی دیگر از موفقیت های دولت در طرح های رفاه اجتماعی دانست و گفت: این طرح یکی از برنامه های موفق دولت است.

  برخورد با کنسرت ها نشان از سیاست زدگی حوزه فرهنگ است
  منصوری با بیان اینکه فرهنگ در کشور ما به شدت سیاست زده است، اظهار کرد: برخورد با کنسرت ها ناشی از سیاست زدگی این حوزه است.
  وی بیان کرد: کسانی که در دولت گذشته با همه اتفاقاتی که روی می داد، فریاد وا اسلاما سر نمی دادند، امروز با برگزاری کنسرتی که تمام مراحل قانونی را طی کرده، احساس می‌کنند اسلام به خطر افتاده است.
  منصوری برگزاری کنسرت ها را نیاز جامعه دانست و تصریح کرد: رئیس جمهوری، ورود شجاعانه ای در این حوزه داشت چراکه اگر نتوانیم نیاز جامعه را برطرف کنیم، موسیقی زیرزمینی بوجود می آید.
  وی خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت های بخش فرهنگی، اتفاق های مثبتی در عرصه سینما، نشر، و توجه دولت به حقوق شهروندی و گردش اطلاعات آزاد اتفاق افتاده که ما از تامین آزادی مخالفان دفاع می کنیم.

  عملکرد دولت یازدهم به نفع منافع ملی است
  منصوری در ارزیابی عملکرد دولت تدبیر و امید بیان کرد: براساس ارزیابی های انجام شده، عملکرد دولت یازدهم مثبت و به نفع کشور، مردم، منافع ملی و حاکمیت است.
  وی ادامه داد: دولتی که برای رضایت مردم تلاش می کند، موجب تقویت منافع ملی می شود که این امر نیز حاکمیت را تقویت می کند.
  وی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید فرصت مناسبی است که آشتی و وحدت ملی در کشور را تقویت کند.
  منصوری با یادآوری اینکه مخالفان دولت طی سه سال گذشته تلاش کردند فضا به سمت رادیکالیسم پیش برود، اظهار کرد: این وضعیت از طرف دولت، بدرستی مدیریت شد و جاهایی که باید از حقوق مردم دفاع می کرد، بدرستی دفاع کرد.

  یکی از قابل دفاع ترین انتخابات‌ها در دوران دولت تدبیر و امید برگزار شد
  منصوری افزود: یکی از قابل دفاع ترین انتخابات‌ها هم در زمینه موضوع صلاحیت‌ها در حیطه مسئولیت دولت و هم برگزاری انتخابات در دولت تدبیر و امید برگزار شد که زمینه اعتماد مردم را فراهم کرد.
  وی خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید در حوزه انتخابات نمره قابل قبولی گرفته است.
  منصوری در بخش دیگری از سخنان، بر ضرورت داشتن برنامه برای مدیریت کشور تاکید و اضافه کرد: باید برای چالش های سیاسی کشور، برنامه داشته باشیم و نگاه مان به شرایط واقع بینانه باشد تا با کمک و اعتماد مردم، گام های بعدی را برای پیشرفت و آبادانی کشور برداریم.

  از توان ۵۰ درصد جمعیت کشور در توسعه غفلت کرده ایم
  منصوری با اشاره به نقش و اهمیت بانوان در توسعه جامعه گفت: احزاب باید برنامه جدی برای مشارکت بانوان داشته باشند.
  وی تصریح کرد: توسعه و پیشرفت جامعه شکل نمی گیرد مگر اینکه آحاد جامعه در آن مشارکت داشته باشند.
  عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی اضافه کرد: ما در برای توسعه چالش جدی داریم چرا که باوجود توفیقات بدست آمده از توان ۵۰ درصد جمعیت کشور یعنی بانوان، غفلت کرده ایم.

  دولت تدبیر و امید ممکن‌ترین دولت برای پیشبرد اصلاحات در کشور است
  دکتر آذر منصوری با اشاره به دولت روحانی و جهت‌گیری‌های این دولت در بخش سیاست داخلی گفت: دولت تدبیر و امید ممکن‌ترین دولت برای پیشبرد اصلاحات در کشور است و هیچ دولتی با شرایط بهتری امکان پیشبرد خواسته‌های حرکت اصلاحی کشور را در شرایط موجود نخواهد داشت و ما با تمام توان از دولت روحانی حمایت می‌کنیم.
  دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش ایران با بیان اینکه دوران سخت را  پشت سر گذاشتیم اظهار کرد: برای کار حزبی هزینه دادیم و خواهیم داد و اکنون نیاز به تشکیل چند حزب سیاسی فراگیر داریم. نقطه ایده‌آل ما آنجاست که دو یا سه حزب بزرگ، قوی و فراگیر داشته باشیم که با برنامه‌ریزی مدون، در انتخابات حزبی شرکت کرده و پاسخگوی عملکرد منتخبان خود نیز باشند.
  وی چالش اصلی اصلاح‌طلبان را انتخابات آزاد عنوان کرد و گفت: باید این ائتلاف را حفظ کنیم چون منطق ما در برابر  صورت‌مسئله تغییر نکرده است.

  منصوری در ادامه به انتخابات شوراها اشاره کرد و بابیان اینکه شورای شهر پتانسیل زیادی برای تقویت جامعه مدنی دارد گفت:  ساختار شورا باید به سمت توزیع عدالت و جلوگیری از فساد و اصلاحات جامع محور حرکت کند.

  منصوری بابیان اینکه باید برای همه چالش‌ها باید برنامه داشته باشیم گفت: پیشنهاد ما به دولت و گروه‌های اصلاح‌طلب گفتگو با همه جریان‌هایی است که خط قرمز آن‌ها رادیکالیسم است‌.
  وی در پایان افزود: در انتخابات سال بعد همان‌ مسیر ائتلاف را ادامه خواهیم داد تا در مسیر رضایتمندی و توسعه کشور گام برداریم.‌

   

 • برچسب ها : , ,
 • 
  آخرین اخبار