:: موج نو :: | در رژیم شاه نیز سینما رکس آبادان را آتش زدند و به حساب مردم نوشتند
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 5 ژانویه 2015 | کد خبر : 669
 • پاسخ رییس ائتلاف اصلاح‌طلبان گیلان به اظهارات اخیر اسدالله بادامچیان؛

  در رژیم شاه نیز سینما رکس آبادان را آتش زدند و به حساب مردم نوشتند

  دلایل بوجود آمدن فتنه 88 را در دولت گذشته و در سوءمدیریت اصولگرایان جستجو می‌کنیم

  اخیرا وبسایت تازه تأسیس "شگ" [SHEG حروف اول املای لاتین شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان]، گفت و گویی با دکتر احمد رمضانپور نرگسی، نماینده مردم رشت در مجلس ششم و رییس کنونی شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان انجام داده است که در آن به سخنان اخیر اسدالله بادامچیان و تهتک وی نسبت به اصلاح‌طلبان، توسط این فعال سیاسی اصلاح‌طلب پاسخ داده شده است. این گفت و گو را در ادامه می‌خوانید:

  دکتر “رمضانپور نرگسی” در ابتدای این گفتگو در واکنش به صحبت های اخیر “اسدا… بادامچیان” ، عضو حزب موتلفه اسلامی ، تحت عنوان “هفت مشکل اصلی اصولگرایان با اصلاح طلبان”، اظهارداشت: اصلا دوست نداشتم در اولین مصاحبه خود با وبسایت نوپای شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح‌طلبان استان گیلان، در ارتباط با نظرات “بادامچیان” صحبت کنم. ولی چون این سایت متعلق به اصلاح طلبان است و “بادامچیان” در ارتباط با اصلاح‌طلبان صحبت کرده، به این سئوال شما پاسخ خواهم داد.

  وی افزود:”بادامچیان” در بخشی از سخنان خود اصلاح طلبی را با یک تشکل مارکسیستی و کمونیستی مقایسه کرده است. واقعا بی انصافی است،اصلاح طلبانی را که شناسنامه دارند،سال ها در زندان رژیم شاه بوده اند،در بوجود آمدن و تثبیت انقلاب نقشی اساسی داشته اند،جانباز و خانواده شهید هستند و از یاران صادق امام راحل بوده اند را مارکسیست بنامید و بگویید که:(در جریان اصلاح‌طلبی سلایق خاص و تفکرات التقاطی حاکمیت دارد که گاه همراه با غربزدگی و لیبرالی و گاه همراه با چپ‌زدگی و چپ‌گرایی در سال های اخیر عجین بوده است).

  شما چطور ادعا می کنید تفکر اصلاحات با خط امام مغایرت دارد .اتفاقا کاملا بلعکس این است.اصلاح طلبان خود خط امام هستند.حداقل شما بهتر از هر کس دیگر  رابطه اصلاح طلبان با امام را می دانید.

  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در رابطه با آن بخش از صحبت های “بادامچیان” که گفته بود ، اصلاح طلبان پایگاه مردمی ندارند گفت:شما یک فرد سیاسی هستید و این گونه سخن گفتن از شما بعید است.ما در این رابطه اعتقادی کاملا بلعکس داریم.آخرین انتخابات ما ۲۴ خرداد ۹۲ بود،درآن انتخابات کاندیدایی را که اصلاح طلبان به مردم معرفی کرده بودند،رای آورد.این مردم هستند که تعیین می کنند چه کسی پایگاه دارد و چه کسی ندارد و شما از پایگاه مردمی اصلاح طلبان می ترسید.

  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح طلبان استان گیلان تصریح کرد:شما می گویید مجلس سوم و ششم در دست اصلاح طلبان بود،ولی پس از آن اصلاح طلبان دیگر نتوانستند رای بیاورند.آری ،اینطور است.شما رقابت ها را برابر کنید،اعمال نظر نکنید،فشارنیاورید آنوقت مشخص می شود که چه کسی رای می آورد.شما زندگی سیاسی مرحوم عسگراولادی را دیدید،حداقل از پایان عمر این مرحوم عبرت بگیرید.من اشکالی در تئوری دادن شما نمی بینم.ولی نباید کلی گویی کنید و بگویید اصلاح طلبان غرب زده اند و غیره و ذلک .اگر می توانید دلایل را با سند و مدرک اعلام کرده و ارائه دهید.به یقین اگر اصلاح طلبی فساداخلاقی و مالی می داشت ، جریان اصولگرایی بیکار نمی نشستند و همه جا افشاگری می کردند.در طول ۹ سال گذشته فقط کلی گویی کردید و توانستید بگویید این ها ضد ولایت فقیه اند و یا فتنه گرند زیرا موجودیت حداقلی شما ها را در لایه های اجتماعی مردم به همین اتهام ها می دانید.

  وی در ادامه سخنان خود گفت:شما اصلاح طلبان را به باند بازی و جناح بازی متهم می کنید.در دوران اصلاحات و ریاست جمهوری خاتمی همواره از مدیران شایسته دو جریان اصولگرایی و اصلاح طلبی در سطح وزیر،معاون وزیر،روسای سازمان ها و استانداران و خاصه مدیران کل ،هیات های مدیره شرکت های تحت نظر دولت استفاده شده ،بی انصافی است چنین نسبتی را به اصلاح طلبان می دهید.سئوال اینجاست ؟ شما در کدام نهاد و تشکیلات متعلق به کشور که در دست خود دارید،اصلاح طلبان را به کار گرفته اید.ما هیچ اصلاح طلبی نداریم که انقلابی فکرکند؟یا شهید داده باشد؟یا جانباز باشد؟یا سابقه مدیریتی داشته باشد؟ و … شما که یکی از حامیان اصلی احمدی نژاد بودید بگویید،مگر احمدی نژاد بیش از ۵ هزار نفر از مدیران توانمند کشور را خانه نشین نکرد؟ حتی برخی از آنان را نیز به زندان انداخت.بعد به اصلاح طلبان اتهام باند بازی می زنید.البته شما قیاس ببه نفس کرده اید و باید گفت این طیف شماست که حتی به سرایداران مدرسه هم رحم نمی کند.

   دکتر”رمضانپورنرگسی” با تاکید بر این نکته که رهبری و نظام برای کل کشور است تشریح کرد:شما می خواهید همه چیز را در انحصار خود درآورید.آیا شما در خط رهبری بوده‌اید؟! زمانی که مقام معظم رهبری در جواب به خاتمی و کروبی نامه‌ای به شورای نگهبان نوشتند. چه کسانی در روزنامه رسالت سرمقاله‌ای تحت عنوان(بدین مضمون) “چگونگی عزل رهبری”  در ۳ شماره متوالی منتشر نمودند. این سرمقاله توسط اصلاح‌طلبان منتشر شد یا اصول‌گرایان؟

  وی افزود:جریان اصلاح‌طلبان و اصولگرایان دقیقا مانند ۲ تیم فوتبالی است که یکی بازی بلد است و اصولی وفنی بازی می کند و دیگری بازی بلد نیست و لگد می زند و خطا می‌کند.شما بازی بلد نیستید و دنبال خشونت و جو سازی هستید.

  شما می گویید ما شعارهای غیر واقعی می‌دهیم؟ آیا حرف‌هایی را که شما زده اید واقعی است؟ انسان اگر دین ندارد بهتر است حداقل آزاده باشد. به خاطر دو روز دنیا چوب حراج بر سر ملت نزنید.

  نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در بخشی از سخنانتان گفته اید که “در واقع باید گفت اصلاح‌طلبی و اصلاحات یک جریان التقاطی است، که غربزدگی در آن غلبه دارد، و به همین دلیل است که آمریکا و برخی روسای جمهور آن ،همچنین خانم آلبرایت و رسانه‌های غربی، از اصلاح طلبی و اصلاحات در ایران حمایت کرده و امروز نیز حمایت می‌کنند”.

  وی افزود:جناب آقای “بادامچیان”،سیاست خارجی اصلاح طلبان بر پایه تنش زدایی است.طرح گفتگوی تمدن های “خاتمی” باعث شد تا آمریکایی ها به خیانت خود در ۲۸ مرداد و سرکوب ۱۷ شهریور اعتراف کرده و رسما از ملت ایران عذرخواهی کنند.شما به این می گویید حمایت بیگانگان؟! سیاست خارجی شما  که بر پایه تنش زایی بود چه گلی بر سر ملت زد؟ جز اینکه ۴ قطعنامه علیه ایران و دشمنی کشورهای دنیا،همچنین کشورهای منطقه را در پی داشت.در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد اصولگرا، حتی یک دولت خارجی با ایران رابطه خوب و دوستانه نداشتند و کشور را به اینجا رسانیدید و هر بخش از کشور را شخم زدید. سال‌ها باید زحمت کشید تا کشور را به زمان آقای خاتمی بازگردانیم.

  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح طلبان استان گیلان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با فتنه ۸۸ گفت: شما بحث فتنه ۸۸ را مطرح می کنید. این فتنه چطور بوجود آمد. آیا تا کنون آن را آسیب شناسی کرده اید؟ مشکلات و مسائل بوجود آمده در سال ۸۸ قطعا به خاطر سوء مدیریت جریان اصولگرایی بود. متوقف کردن اطلاع رسانی، اعلام شتابزده و زودهنگام پیروزی احمدی نژاد در انتخابات که باعث تشکیک مردم شد.(که این طرز اعلام کردن در تاریخ سیاسی جمهوری اسلامی بی سابقه بود. در هیچ دوره ای، هیچ کس چنین اشتباه فاحشی نکرده بود.) و بعدهم اعلام جشن ملی خس و خاشاک خواندن مردم. طبیعی است که در چنین مواقعی عوامل خارجی از نارضایتی مردم سوءاستفاده کنند. در رژیم شاه نیز سینما رکس آبادان را آتش زدند و به حساب مردم نوشتند. ما دلایل بوجود آمدن فتنه ۸۸ را در دولت گذشته و در سوءمدیریت اصولگرایان هم جستجو می کنیم.

  دکتر”رمضانپورنرگسی” از “اسدا… بادامچیان” خواست تا نسبت به اظهار نظر خود تجدید نظر کرده و از مردم و لایه های مختلف اصلاح طلبان که جایگاه ویژه ای در میان مردم دارند عذرخواهی کند، و در ادامه خاطرنشان ساخت:مقام معظم رهبری در ابتدای سال ۹۳ دو پیام ویژه داشتند:۱-حماسه سیاسی ۲- حماسه اقتصادی ، که این دو امر فقط در سایه وحدت تمامی مردم ایران تحقق پیدا می کند.امید دارم با تدبیر رهبری و برنامه ریزی دولت روحانی مسئله هسته ای حل شود،مملکت رونق پیداکند و ما بتوانیم در آرامش کامل به صورت مسالمت آمیز در کنار هم باشیم.اگر یک جریان فکری متعلق به جمهوری اسلامی اشتباه می کند، دلایل آن را مستند و منطقی اعلام کنیم.با پاک کردن صورت مسئله مشکلی در کشور حل نمی شود.

   نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با انتخابات مجلس آینده و جایگاه تفکر احمدی نژاد در مجلس آینده گفت:اصولگرایان  ادعا می کنند که  اصلاح طلبی مرده،ولی من هیچ تفکری رامرده نمی پندارم.اعتقاد من این است که تفکر احمدی نژاد هم یک گفتمان است مانند تفکر اصلاح طلبی.این ها وجود دارند و بایدهم وجود داشته باشند.ما بدنبال این هستیم تا فضایی ایجاد کنیم که احمدی نژادی ها هم در انتخابات شرکت کنند.باید تمامی کسانی که شایستگی دارند در انتخابات شرکت کنند و مردم به هر که رای دادند به رای آن ها احترام گذاشته شود.ما بدنبال چنین فضایی هستیم.
  البته موضع گیری آقای بادامچیان را موضع حزب موتلفه اسلامی و یا جریان اصولگرایی نمی دانم و آن را یک نظریه شخصی انحرافی تلقی می کنم.
  رییس شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح طلبان استان گیلان با اشاره به این نکته که بایدفضای انتخابات آزادباشد، و فضای رقابت برابر فراهم شود،بیان داشت:اصلاح طلبان در هر شرایطی در انتخابات شرکت کرده و پای صندوق ها می آیند.چون استقلال کشور و مشارکت مردم از صندوق ها ی رای می گذرد.حال اگر اصلاح طلبان به تعبیر “بادامچیان” به جرم فتنه گری رد صلاحیت هم بشوند ، باز هم ما در انتخابات شرکت می کنیم.زیرا اصلاح طلبانی که سال ها با رژیم شاه مبارزه کردند و در زندان بودند،در جبهه ها شهید شدند،جانباز انقلابند،با سرکرده های اجانب مبارزه کرده اند و در تثبیت انقلاب جان فشانی نمودند،وخود در بوجود آوردن انقلاب و تثبیت آن نقش دارند،نمی توانند نسبت به سرنوشت جمهوری اسلامی بی تفاوت باشند و با همه وجود طبق دستور امام راحل خود و به پیروی از مقام معظم رهبری ، نخواهیم گذاشت انقلاب دست نااهلان بیفتد.

  وی در پایان سخنان خودگفت:دریک نظام سیاسی اعتماد سازی و مشارکت بالای مردم باعث بالا رفتن اقتدار و مشروعیت آن نظام سیاسی می شود.ما چون به نظام و رهبری علاقه مند هستیم.و دوست داریم این نظام از اقتدار و مشروعیت بالایی برخوردارباشد.در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی هم حضور فعال خواهیم داشت تا بتوانیم به سهم خود اقتدار و مشروعیت نظام را بالا ببریم.امیدوارم مجلس آینده ، مجلس ترکیبی باشد.یعنی نخبگان و صاحب نظران با تجربه دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا در مجلس دهم حضور داشته باشند تا کشور از شرایط بحرانی اقتصادی و روابط بین الملل نجات پیدا کند.

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار