:: موج نو :: | واکنش وزارت کشور به اعلام آغاز فعالیت‌های خیابانی انصار حزب الله
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 11 سپتامبر 2014 | کد خبر : 402
 • نیروی انتظامی در برخورد با متخلفان اغماض نخواهد کرد

  واکنش وزارت کشور به اعلام آغاز فعالیت‌های خیابانی انصار حزب الله

  خیلی گروه ها و افراد در جامعه هستند که به مسایلی اعتراض یا نقد دارند و خیلی از آن نقدها هم وارد است، اما نمی شود هر کس به موضوعی انتقاد یا اعتراض داشت بخواهد بدون مجوز هر کاری که خواست انجام دهد.

  عکس تزئینی است

  عکس تزئینی است

  موج نو :: عزم انصار حزب الله برای آمدن به خیابان جدی است؛ گروهی که بعد از ۸ سال سکوت دوباره شوق «فعال» شدن به سرش زده است. تا حالا وزارت کشور چند باری نسبت به اقدامات بدون مجوز این گروه هشدار داده است، اما انصار حزب الله معتقدند که برای فعالیت خود نیای به مجوز ندارند. روز سه شنبه دبیرکل این گروه از آغاز عملیات گسترده برای منکوب کردن مفسدین سخن گفته و اکنون سخنگوی وزارت کشور در واکنش به این موضع گیری می گوید: «وزارت کشور جلوی هیچ گروهی که بخواهد کار بدون مجوز انجام دهد عقب نمی نشیند.»

  پایگاه اطلاع رسانی انصار حزب الله روز سه شنبه خبر داد که جمعی از اعضای این گروه در قالب هیات هایی به دیدار خانواده شهید علی خلیلی پیمان بستند که  عملیات خود را برای مقابله با «مفسدین» آغاز کنند. این وعده ای بود که انصار حزب الله تقریبا سه ماه پیش آن را به زبان آورد. یعنی درست بعد از تجمع حجاب در خیابان فاطمی که وزارت کشور می گفت آن هم بدون مجوز انجام شده است.

  انصار حزب الله اما نشان داد که خیلی نمی خواهد در این زمینه عقب بنشیند. طرح گشت های موتوری برای چند هفته اختلافی جدی بین این گروه و وزارت کشور را دامن زد. اختلافی که حتی تهیه کنندگان طرح حمایت از آمرین به معروف در مجلس هم که بیشتر وابسته به طیف تندرو اصولگرا هستند مجبور شدند در جریان آن به سمت مواضع وزارت کشور متمایل شوند و تاکید کنند که «اقدام عملی در بحث امر به معروف برعهده مسئولین قانونی است.»

  تا اینجای کار که انصار حزب الله خود را مصمم به انجام برنامه اش نشان داده است، هر چند که هنوز گشت های موتوری آنها شکلی عملی به خود نگرفته است. اما جدی شدن این بحث در کلام آنها هم جای تامل دارد.

  در این شرایط حسینعلی امیری، سخنگوی وزارت کشور در واکنش به موضع گیری اخیر این گروه درباره فعال شدن گشت های موتوری و به میدان آمدن آنها به پیام نو گفته که «من از این موضوع اطلاع ندارم که اینها چه برنامه ای دارند، اما یک موضوع کلی وجود دارد و برای همه هم صدق می کند و آن اینکه هر تجمع و یا اقدامی که بخواهد در حوزه نیروهای مردمی انجام شود نیاز به مجوز وزارت کشور دارد و تجمعات و اقدامات بدون مجوز غیر قانونی هستند.»

  وی درباره احتمال اقدامات آتی انصار حزب الله هم با اشاره به صحبت هایی که قبلا در این زمینه انجام شده است، توضیح می دهد: «اگر اقدام غیر قانونی و بدون مجوزی توسط هر گروهی انجام شود بدون شک نیروی انتظامی به وظیفه ذاتی خودش عمل خواهد کرد و در این زمینه هیچ اغماض و چشم پوشی در کار نیست. ملاک عمل ما قانون است و نمی توانیم مسایل قانونی را در یک فضایی با معیارهای دوگانه انجام دهیم.»

  وی به پیام نو می گوید: «خیلی گروه ها و افراد در جامعه هستند که به مسایلی اعتراض یا نقد دارند و خیلی از آن نقدها هم وارد است، اما نمی شود هر کس به موضوعی انتقاد یا اعتراض داشت بخواهد بدون مجوز هر کاری که خواست انجام دهد. قطعا این وضعیت موجب صلب آسایش و آرامش جامعه می شود و وزارت کشور و نیروی انتظامی به عنوان حافظ این امنیت به وظیفه خود عمل خواهند کرد.»

  پایگاه اطلاع رسانی انصار حزب الله روز سه شنبه از قول «عبدالحمید محتشم» دبیرکل «انصارحزب‌الله» و مدیر مسوول هفته‌نامه «یالثارات الحسین» در دیدار با خانواده شهید علی خلیلی نوشته بود: « شهادت غریبانه برادرمان، اراده حزب‌الله را برای آغاز یک حرکت منسجم به حرکت درآورد و اکنون قصد بر این است تا با وجود همه حملات شبانه‌روزی معاندان و منافقان برای مجریان‌ام الفرائض، شیوه انجام عملیات به گونه‌یی باشد که مفسدان را که به دلیل فضای تسامح حکومتی تجری یافته‌اند منکوب و حامیان آنان را از صحنه عمل حذف کند.» عبدالحمید محتشم درحالی گستره عملیات را کشوری خواند که به خانواده شهید خلیلی وعده داده است: «میدان عمل در تهران بسیار وسیع وحجم عملیات بالاخواهد بود.»

 • برچسب ها : ,
 • 
  آخرین اخبار