:: موج نو :: | درخواست از رئیس‌جمهور برای مداخله در ماجرای برکناری دایی
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه 10 سپتامبر 2014 | کد خبر : 382
 • علیرضا رحیمی، مدیرعامل پرسپولیس، مطرح کرد؛

  درخواست از رئیس‌جمهور برای مداخله در ماجرای برکناری دایی

  آقای سیاسی در این تیم چه کاره است؟ ایشان ‌حتی یک بار هم توپ به پایش نخورده ‌و معلوم نیست کجای این فوتبال است که برای این قهرمان ملی تصمیم می‌گیرد. او در واکنش به این مطلب از سوی مجری شبکه خبر مبنی بر اینکه این بخش خبری برای رئیس هیأت مدیره پرسپولیس نیز حق پاسخگویی قائل است با صراحت گفت: هیچ اشکالی ندارد. اتفاقا من خوشحال می‌شوم ایشان روی خط بیایند و آنگاه مسائلی را درباره ایشان برملا می‌کنم.

  حمیدرضا سیاسی

  حمیدرضا سیاسی

  موج نو :: سرانجام پرسپولیس روزهای آرامش پیش از توفان را پشت ‌سر گذاشت و در آستانه هفته هشتم لیگ بر‌تر فوتبال از دیگ جوشان پرسپولیس اخبار مهمی بیرون آمد. پس از یک آشتی‌کنان کوتاه مدت در هیأت مدیره پرسپولیس در یک ماه گذشته، امروز اخباری مبنی بر برکناری علی دایی و جانشینی حمید درخشان به‌ جای او روی خروجی خبرگزاری‌ها رفت؛ اخباری که امروز مدیرعامل پرسپولیس را حسابی برآشفت تا علیه هیأت مدیره این باشگاه موضع تند و تیزی بگیرد. حالا پرسپولیس دو سرمربی دارد؛ یکی منصوب هیأت مدیره و دیگری سرمربی قبلی این تیم که محبوب مدیرعامل این باشگاه است.

  به گزارش “موج نو” به نقل از “تابناک”، گل‌هایی که بازیکنان تراکتورسازی از دقیقه ۶۸ به بعد بازی روز جمعه به تور دروازه پرسپولیس می‌دوختند، سرانجام کار خودش را کرد و هرچند آن ‌روز دایی را در کنار زمین برآشفت و عصبانی کرد، چند روز بعد و با تصمیم هیأت مدیره، کار او را در پرسپولیس تمام کرد.

  بنا بر این گزارش، ساعاتی پیش و در حالی که مربیان لیگ برتری خودشان را برای حضور در کنفرانس‌های خبری بازی‌های روز پنجشنبه و جمعه آماده می‌کردند، حمیدرضا سیاسی، رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در اقدامی عجیب، خود ‌اقدام به برکناری علی دایی کرد تا به این وسیله نارضایتی‌اش ‌از نتایج این فصل پرسپولیس نشان دهد.

  سیاسی که پیش از این هم با علی دایی مسکلات فراوانی داشت و در زمان تشکیل هیأت مدیره پرسپولیس از او به عنوان دوست صمیمی استیلی یاد می‌کردند و همین را عاملی برای خداحافظی دایی می‌دانستند، سرانجام چند ماه پس از حضور در هیأت مدیره پرسپولیس، کار دایی را یکسره کرد تا حمید درخشان را ‌به جانشینی او در پرسپولیس معرفی کند.

  این اقدام سیاسی البته اساسا به مذاق رحیمی خوش نیامده و برای همین، او اعلام کرده تا هنگامی که او مدیرعامل پرسپولیس است، دایی هم سرمربی این تیم است. جالب اینجاست که در یک جای دیگر حمید درخشان ‌در گفت‌وگویی تایید کرده که سرمربی باشگاه پرسپولیس شده و به زودی در تمرینات این تیم شرکت می‌کند؛ موضوعی که رحیمی آن را تکذیب می‌کند و می‌گوید که دایی باید در تمرینات این تیم شرکت کند.

  هم‌اکنون حتی معلوم نیست، ‌فردا چه کسی به نشست خبری باشگاه پرسپولیس خواهد رفت و چه بر سر این تیم خواهد ‌آمد. هم‌اکنون این تیم دو سرمربی دارد که هر کدام حمایت بخشی از هیأت مدیره را ‌دارند.

  علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با بخش خبری ساعت ۱۴:‌۳۰ اظهار کرد: تا هنگامی که من مدیرعامل هستم، علی دایی سرمربی تیم است و من زیر بار برکناری او نمی‌روم.

  او اضافه کرد: آقای سیاسی در این تیم چه کاره است؟ ایشان که حتی یک بار هم توپ به پایش نخورده ‌و معلوم نیست کجای این فوتبال است که برای این قهرمان ملی تصمیم می‌گیرد.

  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اینکه آیا با برکناری علی دایی توسط رئیس هیأت مدیره موافق هستید یا نه، گفت: من نمی‌دانم این آقا به دنبال چیست. هویت سیاسی مشخص نیست و ایشان به چه حقی می‌خواهند برای این قهرمان ملی تصمیم بگیرند؛ چون پول دارند؟!

  رحیمی تصریح کرد: من شرافت خودم را به هیچ قیمتی نمی‌فروشم و از علی دایی حمایت می‌کنم حتی اگر قرار است دایی برکنار شود. این راه و روش برای کنار گذاشتن او درست نیست. من هر کاری که می‌توانستم و می‌توانم برای ماندن علی دایی انجام می‌دهم و همچنان از او حمایت می‌کنم.

  او با تأکید دوباره بر اینکه تا زمانی که مدیرعامل پرسپولیس است، علی دایی باید در تیم بماند گفت: مطمئن باشید دایی پرسپولیس را جمع می‌کند و این طرز برخورد با یک قهرمان ملی به هیچ وجه درست نیست. من از آقای روحانی می‌خواهم وارد این قضیه شده و مانع این نوع برخورد با قهرمان ملی ما شود. این چه رفتاری است که با قهرمان ملی ما صورت می‌پذیرد؟

  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به سخنان حمیدرضا سیاسی نسبت به او گفت: آقای سیاسی امروز صبح (چهارشنبه) به من گفت، اگر علی دایی را برکنار نکنی، خودت را برکنار می‌کنم. من پنج ماه است که این حرف‌ها و این شرط‌ها را از ایشان می‌شنوم. گویا ایشان با من خصومت دارند.

  رحیمی در پاسخ به اینکه سخنگوی باشگاه پرسپولیس اعلام کرده درخشان امروز عصر در تمرین سرخ‌پوشان حاضر خواهد شد نیز گفت: اگر من مدیرعامل هستم، علی دایی نیز سرمربی پرسپولیس است و باید امروز عصر به تمرین برود، ولی اگر قرار است دیگران برای پرسپولیس تصمیم بگیرند، آن، بحث دیگری است و مطمئن باشید تبعات این تصمیم را می‌بینند.

  او در واکنش به این مطلب از سوی مجری شبکه خبر مبنی بر اینکه این بخش خبری برای رییس هیأت مدیره پرسپولیس نیز حق پاسخگویی قائل است با صراحت گفت: هیچ اشکالی ندارد. اتفاقا من خوشحال می‌شوم ایشان روی خط بیایند و آنگاه مسائلی را در مورد ایشان برملا می‌کنم.

  مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به اینکه احتمال برکناری او از سوی هیأت مدیره وجود دارد نیز گفت: هیچ مشکلی نیست. من به این نوع برکناری افتخار می‌کنم.

  ‌صبح امروز حمیدرضا سیاسی، رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در تصمیمی، علی دایی را از سرمربی‌گری پرسپولیس را برکنار کرد و حمید درخشان را جانشین او کرد. این تصمیم با مخالفت علیرضا رحیمی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روبه‌رو شد.

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار