:: موج نو :: | ایران و امریکا روی موج “دیپلماسی اسپک”
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 6 سپتامبر 2014 | کد خبر : 89
 • نشریه "هافینگتون پست" نوشت

  ایران و امریکا روی موج “دیپلماسی اسپک”

  به تازگی هزاران نفر در جنوب کالیفرنیا شاهد رویدادی نادر بودند. تیم های ملی والیبال ایران و امریکا بازی دوستانه ای را با یکدیگر انجام دادند که حسن نیت میان دو ملت را نشان می‌داد.

  موج نو:: از زمان پیروزی انقلاب ایران در سال 1979 میلادی، مردم ایران و امریکا به دلیل اختلافات سیاسی دولت ها از یکدیگر دور بوده اند. با این حال، در طول سال های گذشته تعامل های معمولی مانند شرکت در رویدادهای ورزشی و سایر مبادلات فرهنگی میان دو کشور در جریان بوده اند. افزایش دیدارهای ورزشی میان تیم های دو کشور می تواند به تقویت همکاری های دوجانبه بیانجامد.

  به گزارش موج نو به نقل از تدبیر، نشریه “هافینگتون پست” با اشاره به لزوم پیگیری دیپلماسی ورزشی میان ایران و امریکا همزمان با دیپلماسی هسته ای می تویسد:”به تازگی هزاران نفر در جنوب کالیفرنیا شاهد رویدادی نادر بودند. تیم های ملی والیبال ایران و امریکا بازی دوستانه ای را با یکدیگر انجام دادند که حسن نیت میان دو ملت را نشان می داد. وزارت امور خارجه دو کشور در ترتیب دادن و برنامه ریزی این مسابقه نقش مهمی ایفا کردند که در جای خود قابل تقدیر است. برای تماشای این بازی هزاران نفر با پرچم های ایران و امریکا برای تشویق تیم های شان به کالیفرنیا آمده بودند. این بازی در حالی انجام شده که بیش از 60 درصد از امریکایی ها از دیپلماسی هسته ای با ایران حمایت می کنند. مردم ایران جمعیتی را تشکیل می دهند که بیش از 70 درصد از آن ها زیر سن 30 سال هستند و شدیدا مایل به حل و فصل موضوع برنامه هسته ای ایران و پشایش روابط ان کشور با دیگر کشورهای جهان از جمله امریکا هستند.”

  “هافینگتون پست” در بخش دیگری از این مقاله با اشاره به همزمانی دیپلماسی ورزشی با موفقیت چشمگیر در مذاکرات هسته ای می نویسد:”خوشبختانه دلایلی برای امیدواری نسبت به دستیابی به موفقیت های دیپلماتیک وجود دارد. اجرای موفقیت آمیز مفاد توافق موقت ماه نوامبر گذشته و گزارش های منتشر شده درباره پیشرفت مذاکرات هسته ای در هفته های گذشته دلگرم کننده بوده است. بسیاری از نگرانی های عمده امنیت ملی امریکا در قبال برنامه هسته ای ایران برطرف شده اند. کاهش تحریم های اقتصادی وضع شده علیه ایران نیز می تواند چشم انداز روشن تری را برای تقویت همکاری های ایران و امریکا در پیش روی دو کشور قرار دهد. برگزاری مسابقات ورزشی از جمله مسابقه والیبال میان ایران و امریکا نمونه ای عالی از ایجاد فضایی است که در آن امریکا و ایران می توانند با یکدیگر رقابت کرده و دستاوردهای جدید اقتصادی و فرهنگی بدست آورند”.

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار