:: موج نو :: | خط و نشان رهبر پیشین شوروی برای ناتو
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 6 سپتامبر 2014 | کد خبر : 78
 • عملیات ناتو در اوکراین به برخورد نظامی روسیه منجر خواهد شد

  خط و نشان رهبر پیشین شوروی برای ناتو

  "میخائیل گورباچف" رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی نیز به "ولادیمیر پوتین" رییس جمهوری کنونی روسیه پیوست و انتقاداتی لفظی را علیه ناتو بیان کرد. "گورباچف" آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، ناتو را مقصر اصلی بحران کنونی ایجاد شده در اوکراین دانسته است.

  “میخائیل گورباچف” رهبر پیشین اتحاد جماهیر شوروی نیز به “ولادیمیر پوتین” رییس جمهوری کنونی روسیه پیوست و انتقاداتی لفظی را علیه ناتو بیان کرد. “گورباچف” آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی ناتو را مقصر اصلی بحران کنونی ایجاد شده در اوکراین دانسته است. او اظهار داشته که راه حل رفع تنش در اوکراین نشستن مقام های امریکایی و روس در پشت میز مذاکره است.

   به گزارش موج نو به نقل از تدبیر، شبکه خبری “راشا تودی” ضمن انتشار نظرات “گورباچف” درباره رویدادهای اخیر در اوکراین نوشته است:”رهبر پیشین شوروی در آخرین کتاب خاطرات خود تحت عنوان “پس از کرملین” که به زودی منتشر خواهد شد نظرات خود درباره بحران کنونی اوکراین را بیان کرده است.

  گورباچف در بخشی از این کتاب اشاره کرده که راه حل مناقشه اوکراین باید از طریق دیپلماتیک و برقراری گفت و گو میان طرفین در داخل آن کشور و در سطح بین المللی انجام شود. او هم چنین در کتاب اخیر خود اشاره کرده که اوکراین نباید به عضویت ناتو درآید چرا که این موضوع احتمال افزایش تنش میان کیف و مسکو را افزایش خواهد داد.”

   شبکه خبری “راشا تودی” در ادامه اشاره می کند که گورباچف در بخش دیگری از کتاب خود اقدامات ناتو در قبال روسیه درباره بحران اوکراین را محکوم کرده و نوشته است که رهبران غرب باید هر چه زودتر عملیات ناتو را متوقف کنند چرا که این موضوع تنها به برخوردی نظامی میان روسیه و اوکراین می انجامد. “گورباچف” هم چنین تاکید کرده که بهبود روابط میان اوکراین و روسیه باید در صدر اولویت های سیاست خارجی کیف قرار گیرد.

   گوباچف در ماه مارس گذشته نیز درباره بحران اوکراین نوشت و خواستار جلوگیری از آن چه “شکاف ایجاد شده غم انگیز میان دو کشور برادر” خواند شده بود.

 • برچسب ها : , , ,
 • 
  آخرین اخبار