:: موج نو :: | همایش واکاوی آینده اصلاحات با سخنرانی آذر منصوری در رشت برگزار شد
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : پنج‌شنبه 13 ژوئن 2019 | کد خبر : 1369
 • به رغم محاصره محل برگزاری توسط گروه‌های فشار

  همایش واکاوی آینده اصلاحات با سخنرانی آذر منصوری در رشت برگزار شد

  همایش واکاوی آینده اصلاحات در ایران که از سوی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان و با همکاری جمعیت زنان مسلمان نواندیش گیلان تدارک شده بود، به رغم حضور پرتعداد نیروهای موسوم به لباس‌شخصی و محاصره محل برگزاری همایش توسط گروه‌های فشار، با سخنرانی مهندس آذر منصوری در رشت برگزار شد.

  به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی و روابط‌عمومی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی منطقه گیلان، این همایش در حالی در سالن اجتماعات خانه فرهنگ امید بازنشستگان کشوری استان گیلان، واقع در خیابان ملت، جنب پارک شهر، برگزار شد که حضور پرتعداد عناصر معترض به برپایی این سخنرانی در مقابل درب محوطه مجموعه، مانع از تردد افراد و ورود بسیاری از مدعوین به داخل سالن برگزاری همایش شده بود.

  با این وجود، حضور پررنگ و حرفه‌ای نیروی انتظامی در محل، در لحظات بحرانی مانع از تشدید هیجانات و بروز خشونت در محوطه شد؛ هرچند که عناصر معترض و محاصره کننده، پس از آنکه چند تن از بانوان شرکت کننده در کلاس‌ آموزشی زبان انگلیسی خانه امید بازنشستگان کشوری، پس از خاتمه کلاس، در پناه تونل انسانی که توسط نیروهای امنیتی، بسیجی و انتظامی حاضر در صحنه ایجاد شده بود، قصد خروج از محوطه را داشتند، از فرصت بازشدن دروازه‌ی ورودی استفاده کرده و با هجوم به سمت محافظان و به رغم میل برخی از لیدرهای خود، وارد حیاط خانه امید بازنشستگان شده و به سمت درب ورودی ساختمان هجوم بردند که خوشبختانه با درب‌های بسته مواجه شدند.

  با این حال از پای ننشستند و ضمن محاصره ساختمان، اقدام به سردادن شعارهای ضددولتی کردند. محاصره ساختمان در حالی ادامه داشت که مهندس آذر منصوری، در سالن همایش، در حال واکاوی آینده اصلاحات در ایران بود.

  پس از خاتمه همایش و در پی مذاکره نیروهای امنیتی و انتظامی حاضر در محل با لیدر معترضان، نهایتا محاصره‌کنندگان اقدام به خروج مسالمت‌جویانه از محوطه مجموعه و استقرار در پیاده‌روی سمت مقابل کردند. در این حین، مهندس آذر منصوری، سخنران همایش، در معیت رییس پلیس امنیت استان و با اسکورت نیروهای انتظامی، محوطه همایش را ترک و عازم اقامت‌گاه خود شد. با گذشت دقایقی، معترضین مجددا اقدام به سردادن شعارهای ضددولتی کردند و سپس با درخواست سرگروه‌های خود متفرق شده و محل را ترک کردند.

  یکی از معترضین در گفت و گویی، علت اعتراض خود را حضور یکی از عناصر فتنه‌گر دانست که پیشتر به جرم تبلیغ علیه نظام و اعقدام علیه امنیت ملی، به سه سال زندان محکوم شده است و چنین فردی دیگر نباید به عنوان الگو و سخنران در جامعه اسلامی ما به مردم معرفی شود و مجال فتنه‌گری بیابد.

  همچنین یکی دیگر از معترضان، دلیل حضور خود را اعتراض به سخنرانی نماینده ویژه روحانی در رشت اعلام کرد و گفت که به ما گفتند بیایید و به خاطر گرانی و تورم به نماینده روحانی اعتراض کنید.

  گفتنی است که نیروهای معترض حاضر در محل، در حالی آزادانه به عکاسی و فیلمبرداری مشغول بودند که با چند تن از خبرنگاران و مدعوینی که اقدام به عکاسی و تصویربرداری از آنها کرده بودند، شدیدا برخورد کرده و به بازبینی دوربین و ضبط تلفن همراه آنان پرداختند.

  بعد از وقایع انتخابات ریاست جمهوری دهم، این سنگین‌ترین و پرشمارترین حضور عناصر موسوم به گروه فشار در خیابان‌های شهر رشت بود.

  گفتنی است پیشتر همین گروه مانع از برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن جمعیت زنان مسلمان نواندیش گیلان در مجموعه فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت شده بود.

 • برچسب ها : , , , , , ,
 • 
  آخرین اخبار