:: موج نو :: | اتهام‌های دولت “آبوت” درباره مرگ مهاجر ایرانی
امروز برابر است با
qporsesh.com
sheg.ir
sheg.ir
sheg.ir
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 6 سپتامبر 2014 | کد خبر : 81
 • انتقادات از دولت راستگرای استرالیا بالا گرفت

  اتهام‌های دولت “آبوت” درباره مرگ مهاجر ایرانی

  تکرار دوباره تراژدی مرگ مهاجری ایرانی در "مانوس" بار دیگر انتقاد افکار عمومی استرالیا و چهره های اپوزیسیون سیاسی آن کشور علیه سیاست های ضد مهاجرتی دولت راست گرای "ابوت" را به دنبال داشته است.

  تکرار دوباره تراژدی مرگ مهاجری ایرانی در “مانوس” بار دیگر انتقاد افکار عمومی استرالیا و چهره های اپوزیسیون سیاسی آن کشور علیه سیاست های ضد مهاجرتی دولت راست گرای “ابوت” را به دنبال داشته است. در آخرین موضع گیری رهبر حزب “کارگر” خواستار پاسخگویی مقام های استرالیایی درباره حادثه اخیر مرگ جوان ایرانی شده است.

   به گزارش موج نو به نقل از “تدبیر”، شش ماه پس از کشته شدن “رضا براتی” 23 ساله در جزیره “مانوس” این بار مرگ “حمید خزایی” قربانی دیگر ایرانی به دلبیل بی توجهی مسئولان استرالیایی مقام های آن کشور را در مظان اتهام قرار داده است.

   به دنبال افزایش انتقادها از عملکرد ضعیف دولت استرالیا در حفاظت از جان مهاجران غیر قانونی ایرانی، حزب کارگر از دولت فدرال آن کشور خواسته تا روند تحقیقات درباره مرگ مهاجر ایرانی در بازداشتگاه جزیره “مانوس” را تکمیل کرده و گزارش آن را اعلام کند. “آنتونی آلبانز” از رهبران حزب کارگر از ابراز تمایل “اسکات موریسون” وزیر امور مهاجرت برای آغاز روند بررسی پرونده قتل مهاجر ایرانی استقبال کرده است. با این حال، او از گیشینه دولت استرالیا در رسیدگی به موارد مشابه انتقاد کرده و در این باره گفته است:”آقای موریسیون درباره این مسائل پیش از این شفاف عمل نکرده است.”

   نشریه “استرالیا نیوز” در ادامه اشاره کرده که یان مقام ارشد حزب کارگر استرالیا اظهار داشته که وزیر امور مهاجرت آن کشور موظف است جزئیات تحقیقات را به صورت علنی در دسترس افکار عمومی و رسانه ها قرار دهد. او در این باره افزوده است:”وزیر امور مهاجرت باید توضیح دهد که چگونگی وجود جراحتی جزئی در بدن آقای خزایی منجر به عفونت سراسری و مرگ او شده است.”

   “ریچارد مارلس” سخنگوی اپوزیسیون استرالیا در امور مهاجرت نیز ضمن انتقاد از عملکرد دولت استرالیا در پاسخگویی درباره مرگ مهاجر ایرانی  گفته است:”آقای خزایی شایسته برخورداری از مراقبت های بهداشتی مناسب بود. اکنون شایسته است که خانواده این فرد بدانند بر او چه گذشته است.”

   پیش تر “تدبیر” گزارش داده بود که “سارا هنسن یانگ” سخنگوی حزب سبز استرالیا ضمن انتقاد از بی توجهی مسئولان استرالیایی نسبت به جان این پناهجوی ایرانی گفته است که او با یک روز به بیمارستانی در استرالیا انتقال یافته بود و خدمات گزشکی و درمانی مناسب به او ارائه نشده بود. این سخنگو بی‌توجهی مقام‌های استرالیایی نسبت به جان پناهجویان ایرانی را “شرم آور” خوانده بود.

   نشریه استرالیایی “سیدنی مورنینگ هرالد” با انتشار گزارشی درباره تکرار فاجعه کشته شدن مهاجر غیر قانونی ایرانی نوشته بود:”این مهاجر ایرانی به بیماری پوستی در جزیره مانوس مبتلا شده بود. با این حال، به دلیل بی توجهی مسئولان بازداشتگاه به مرگ مغزی دچار شد و در بیمارستان “بریزبین میتر” جان خود را از دست داد. این مهاجر غیر قانونی 24 ساله هفته گذشته به جزیره تبعید شده بود.

 • برچسب ها : , , , ,
 • 
  آخرین اخبار